Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen asılmazsa içim soğumayacak

Antalya’da vatandaşların darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti aralıksız devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yayman, ‘Gülen asılmazsa içim soğumayacak’ dedi

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Gülen asılmazsa içim soğumayacak
Antalya'nın meydanlarındaki coşku ilk günkü gibi devam ediyor. Önceki geceyi Cumhuriyet Meydanı ve caddelerde geçiren Antalyalılar, "Feto asılsın, CIA'nın köpeği Feto" diye haykırdı. Cumhuriyet Meydanı'nda önceki gecenin konuğu Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman oldu. Demokrasi nöbetine Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile binlerce kişi katıldı.

YENİ BİR SAYFA AÇILDI
Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından vatandaşların demokrasi ve özgürlüğe sahip çıktığını söyledi. 15 Temmuz tarihinde Türklerin yeni bir demokrasi sayfası açtığını işaret eden Yayman, "Dünya tarihine, dünya siyaset tarihine geçecek yeni bir hikaye yazdılar. Allah bu hikayeyi yazanlardan razı olsun. Çin'de Pekin'de tankın önünde duran bir kişinin resmini bize son 25 yıldır gösteriyorlardı. Bu dersi bize okutuyorlardı. 'de binlerce kişi tanklara, uçaklara, dur dedi, özgürlüğüne sahip çıktı. Allah milletimizi başımızdan eksik etmesin" ifadelerine yer verdi.

EGEMENLİK VURGUSU
Cumhuriyeti ve Türk milletinin hiçbir emperyalist ülkenin egemenliği altına girmediğini vurgulayan Yayman, "İngiliz işgal ordusu geldiği gibi gitti. İngiliz işgal ordusunun yapmadığını bu soysuz, FETÖ'cü çete yaptı. İngiliz işgal ordusunun aklına gelmemişti meclisi bombalamak. Bunlar nasıl bir hain ki nasıl bir soysuz ki nasıl bir alçak ki nasıl bir şerefsiz ki demokrasinin mabedini bombaladılar. O tankların namlusunu millete çevirdiler. Milletimiz bunları unutmayacak. Bir Bakan Yardımcısı, bir akademisyen, bir aydın olarak, o Fetullah Gülen 'ye getirilip, Türkiye'nin en büyük meydanında idam edilmeden benim yüreğim soğumayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen asılmazsa içim soğumayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN