Evini yapana yardım edilecek

Giriş Tarihi: 7.8.2016
Evini yapana yardım edilecek

Valisi Karaloğlu, Kumluca yangınında evleri zarar görenlerle ilgili olarak Evini Yapana Yardım (EYY) metodunu hayata geçireceklerini açıkladı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kumluca'ya gitti. AK Parti Milletvekili Atay Uslu, İl Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yusuf Kelleli, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'un da eşlik ettiği Vali Karaloğlu, Kaymakam Polat Kara ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ile görüştü. Vali Karaloğlu ilçede 24- 26 Haziran tarihlerinde meydana gelen orman yangınlarında evleri zarar gören vatandaşla da bir araya geldi.

TÜRKİYE'DE İLK OLACAK
Yangın felaketinin ardından zarar gören Kumlucalılara ilk etapta 3 milyon lira yardım gönderildiğini hatırlatan Vali Karaloğlu, "Burada evleri yanan vatandaşlarımız için ilk defa EYY (Evini Yapana Yardım) metodu uygulayacağız. Bu uygulama 'da ve 'de bir ilktir. Vatandaşlarımıza evlerini yaptıkça yardım ödemelerini yapacağız" dedi. Antalya Afet ve Acil Durum Müdürü Fevzi Timur da yangınlarda evleri etkilenen 29 vatandaşa 1.5 milyon lira ödeme yapılacağını açıkladı. Timur, her konut için 50 bin lira ödeme yapılmasının ön görüldüğünü aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evini yapana yardım edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN