Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğimiz parlak

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, ’nin ilk spor kolejini ’da açacaklarını, yeni bir spor salonunu daha hizmete sokacaklarını müjdeledi

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Geleceğimiz parlak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'nin ilk spor kolejini 'ya kazandıracaklarını söyledi. Spor kolejinin spor akademileri ve spor liseleri ile karıştırılmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Türel, "Dünyada 3 kulüp bu kolej ile sporcularını eğitiyor. Ajax, Barcelona ve Partizan. Araştırdık, bunlardan da en iyisi Partizan'ın kolejiymiş. Biz onlardan da daha iyisini yapacağız" dedi.

BİLİMSEL SPOR EĞİTİMİ
Bu kolejlerde işe 5 yaşındaki çocuğu eğitmeye başlayıp kan ve kemik testi yaparak başlandığını anlatan Türel, "Vücut yapısını inceleniyor. Sonra yetenek testine tabi tutuluyor ve 5 yaşında koleje giriyor. Gıdasından eğitimine kadar en kaliteli eğitim alıyor. Beş yaşından lise son sınıfa kadar kolejde eğitimini alıyor. Dünyaca ünlü futbolcu Messi örneğini verirsek, 13 yaşında Barcelona'nın yetenek sınavına girip, spor kolejine gidiyor. Sporcular hem ilmi hem de sportif eğitim ve ahlakı ile yetişiyor" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE BİR İLK OLARAK TARİHE GEÇECEK

ANTALYASPOR KOLEJİ
Kolejde güreş, futbol, yüzme, basketbol ve en önemlisi atletizm ve jimnastik gibi branşlarda eğitim verileceğini anlatan Başkan Türel, "Yer tahsisimizi aldık. Bu koleji de kurunca bölgelerimizdeki genç yetenekleri tarayacağız ve beş yaşındaki evlatlarımızı alacağız. Gıdası, eğitimi ve bakımı ile 18 yaşına kadar yetiştireceğiz ondan sonra milli takıma hediye edeceğiz. İsmi de Antalyaspor Koleji olacak. Çocuklarımızı ülkemize hem ilim ve bilim hem de sporcu olarak yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğimiz parlak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN