Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmamın çifte jakuzili konutu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 8.8.2016
İmamın çifte jakuzili konutu ortaya çıktı

FETÖ’nün bölge imamı olarak bilinen firari Hasan Tarık Şen’in evinin 15 Temmuz sonrası kapatılan Toros Yağmur Koleji’nde yer aldığı ortaya çıktı. Okulun üst katındaki iki jakuzi, sauna, havuzu ve spor sahası olan ‘Haşhaşilerin’ inine ilk olarak SABAH Akdeniz gazetesi girdi

Bir tarafta 'bir hırka, bir lokma' vaazları, diğer tarafta jakuzili, saunalı bir malikane… FETÖ'nün Antalya bölge imamı olarak bilinen firari Hasan Tarık Şen'in kaldığı ve özel misafirlerin ağırlanıldığı konut, FETÖ'nün ikiyüzlülüğünü ortaya koyuyor. İki jakuzisi, saunası, havuzu ve spor sahası olan villanın yeri de son derece manidar. Lüks konut, Mayıs ayında kayyum atanan ve 15 Temmuz sonrası kapatılan Toros Yağmur Koleji'nin çatı katında çıktı.

ÇATIDA YÜZME HAVUZU VAR
ntalya Bölge İmamı Şen'in kaldığı ve üst düzey yöneticilerin ağırlandığı belirlenen üç daireye ilk olarak SABAH Akdeniz ekibi ayak bastı. Konuttaki gizem adeta filmlere konu olacak cinsten. Okulun içinden sadece asansörle ulaşımın olduğu konut katına, özel bir çip okutularak çıkılabiliyor. Konut bölümü, 3+1, 2+1 ve 1+1 olmak üzere 3 ayrı daireden oluşuyor. Okulun 3'üncü katında yer alan konut alanının teras bölümünde bir de bahçe oluşturulmuş. Bahçede yer alan yüzme havuzu ve kapalı barbekü alanı, bir dönem sürülen lüksün, şatafatın ve zevki sefanın izlerini taşıyor.

GİZLİ BÖLMEDEN GİRİLİYOR
Öğrencilerle iç içe olan bu lüks konutla ilgili bir detay ise tüyleri diken diken ediyor. 'Bayan öğretmen tuvaleti' içinde yer alan ve mescit görünümlü çekyatların bulunduğu odadan gizli bir kapıya ulaşılıyor. Bu odadan da yangın merdiveni kullanılarak havuzun yer aldığı bahçeye direkt geçilebiliyor. Bu kapının kullanılarak, bahçede düzenlenen eğlencelere öğrencilerin de katılımının sağlandığı iddiası ise korkutucu boyutta. Okuldaki 4 gizli bölmeden geçişlerin yapılabildiği konutlar için yangın merdiveni bile gizli giriş-çıkışa çevrilmiş. Bu gizli bölmelerin birçoğunun olası bir baskın anında kolay kaçışı sağlamak için yapıldığı göze çarpıyor.

HASAN TARIK ŞEN KİMDİR?
1998'de FETÖ'nün Merkez Mütevelli Heyeti Üyesi oldu. 2002'de Şanlıurfa İl İmamı olarak faaliyet gösterdi. 2007'de de FETÖ'nün Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki faaliyetlerinin bünyesinde sürdürüldüğü "Horizon Educal Trust"ın (Ufuk Eğitim Vakfı) başkanlığını yaptı. 2010'da, Ufuk Eğitim Vakfı eski başkanı olarak Güney Afrika Cumhuriyeti dahil olmak üzere, Mozambik, Madagaskar, Botsvana, Zaire ve Zimbabve ile birlikte birkaç ülkenin koordinatörlüğünü yürüttü. 2011 itibarıyla FETÖ terör örgütü kontrolünde faaliyet gösteren Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği'nin (AKDİM) Danışma Kurulu Üyesi, 2012 itibariyle de AKDİM'in Yönetim Kurulu Koordinatörü olarak faaliyet gösterdi. Kendisine ait hukuk bürosunda avukatlık yapıyordu. Hasan Tarık Şen, Antalya'da düzenlenen FETÖ/PDY operasyonundan bir gün önce yurt dışına kaçtı.

İÇİ BOŞALTILMIŞ ÇELİK KASA
Kayyum atandığı dönemde, 'okulla bağlantılı değil, mülk sahibinin' denilerek kapalı tutulan konut bölümü, 15 Temmuz'da okulun kapısına mühür vurulmasıyla açılabildi. Konut bölümünde kıyafet dolapları arasında içi boşaltılmış gizli bir çelik kasa tespit edildi. Ayrıca konut bölümünün depo bölümüne hardiskleri ve cd sürücüleri çıkartılmış bilgisayar kasaları bulundu. Tüm bu detaylar, FETÖ'nün ikiyüzlülüğünü ve derin pisliğini gözler önüne serdi.

FİRAR EDERKEN alıp götürmüş
Okulun üst katında ve çatısında yer alan konutların Antalya Bölge İmamı Avukat Hasan Tarık Şen'in firar etmeden içinin boşaltıldığı tahmin ediliyor. Polise göre, özellikle gizli çelik kasanın içinin boş olması önemli evrakların yurt dışına kaçırılmış olduğunu gösteriyor. Antalya polisi, okuldaki bütün bilgisayarların hard disklerine el koyarak incelemeye alırken, kiralık olan okul binasının önümüzdeki günlerde tahliye edilerek sahibine teslim edileceği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmamın çifte jakuzili konutu ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN