Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün UYAP kriptoları

Giriş Tarihi: 11.8.2016
FETÖ’nün UYAP kriptoları

’da UYAP bilgilerini FETÖ/PDY’ye sızdırdığı düşünülen zabıt katipleri ile infaz memurlarından oluşan 50 kişi gözaltına alındı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 15 Temmuz kanlı darbe girişimine karşı FETÖ'ye yönelik önceden belirlenen 50 adrese 150 polisle şafak vakti operasyon yaptı. Baskında Adliyesi ve Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'nde görevli adalet personeli ile Antalya L Tipi ve E Tipi Ceza İnfaz Kurumları ile Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde görevli yönetici ve infaz personeli 50 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında 7 kişi de aranıyor.

TEM ŞUBEYE GETİRİlDİLER
TEM ekipleri sabah 04.00 sularında önceden belirlenen adreslere 'Şafak Baskını' düzenledi. Baskında 50 adres tek tek arandı. Önceden belirlenen isimler için gözaltına alma işlemi yapıldı. Adalet personeli ile infaz koruma memurlarının ev ve araçlarında arama yapıldı. Zanlılar sorguları yapılmak üzere TEM Şubesi'ne götürüldü. Zanlıların parmak izi alma işlemleri kısa sürede yapıldı.

KRİTİK GÖREVDE OLANLAR
Güvenlik güçleri, gözaltına alma kararı verilen zabıt katibi ve infaz koruma memurlarının UYAP sisteminden aranan ve operasyon yapılacak FETÖ /PDY mensuplarına yönelik bilgi sızdırma işlemlerine katılıp katılmadıklarının araştırıldığını bildirdi. Polis, ayrıca gözaltındaki zanlıların 15 Temmuz kanlı darbe girişimiyle ilgili önceden bilgilerinin olup olmadığı hakkında da çalışma yapıldığını kaydetti.

GÖZALTI SEBEPLERİ
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada zanlıların "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak ve Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek, silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından gözaltına alındıklarını duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün UYAP kriptoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN