Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saatcı’nın su patlaması

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Saatcı’nın su patlaması
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin su fiyatlarında yapmış olduğu fahiş zamlar ve Başkan Osman Gürün'ün 'Suyun siyaseti olmaz' ifadelerinin ardından basın açıklaması yaptı. Saatcı, "Fethiye'de çok değil 2013 yılına kadar suyun tonu meskenlerde 1 lira 40 kuruştu. Şimdi yüzde 423 zam yapılarak, 4 lira 36 kuruş yapıldı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı kusura bakmasın ama böyle su fiyatının siyaseti de olur, eleştirisi de" dedi.

ZAM VAR
Suyun, fiyatlarının, kanalizasyon katkı payının, her şeyin siyasetinin olabileceğini ifade eden Saatcı, "Büyükşehir Belediyesi çok ciddi bir yatırım yapar, anlarım. Ama bazı köylerimizin lokal içme suyu hatlarının yenilenmesi veya ilavesi dışında 30 aydır hiçbir alt yapı hizmeti yapılmadı. Seçim kazanmış olmak insana her türlü hakkı hukuku vermez" diye konuştu.

UYGULAMALAR CAN SIKTI
Göcek başta olmak üzere birçok bölgesinden refüj fotoğraflarını basın mensuplarıyla paylaşan Saatcı, "Buralar 15, 20 metrekare yeşil alanlar. Büyükşehir buranın su hatlarının kör tapa ile kapattığı bilgisi bizlere geldi. Burada ağaçlar ve çiçekler sulanıyor. Bu sıcakta bunu kapattılar. Salı Pazarı'nda insanların elini yüzünü yıkadığı, abdest aldığı, su içtiği çeşmeyi, 'Ya Belediye abonesini üstüne alsın ya da kapatırız' diyecekler. Bu zihniyet yakında pazarındaki şadırvanın suyunu da kapatır. Bizde su azizdir, mübarektir. Kendi yaptığımız, kendilerinin bir kuruşluk emeği olmayan, çeşmelerin kapatılması veya 'Belediye abonesine alsın, yoksa kapatırız' denilmesi, bir siyasi yanlışlığı gözler önüne seriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saatcı’nın su patlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN