Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da çiçekler hiç solmayacak

Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi öncülüğünde başlatılan ‘Çiçekleri Soldurmayalım Projesi’ kapsamındaki aşçı yardımcılığı kursundan 20 kursiyer mezun oldu

Giriş Tarihi: 12.8.2016
Antalya’da çiçekler hiç solmayacak
Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi öncülüğünde il milli eğitim ve aile ve sosyal politikalar müdürlüklerinin yanı sıra Türkiye Kurumu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin (AESOB) iş birliğiyle risk altında bulunan çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması, mesleki beceri ve iş imkanı verilerek topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla başlatılan 'Çiçekleri Soldurmayalım Projesi' kapsamındaki aşçı yardımcılığı kursundan 20 kursiyer mezun oldu.

ÖNLEYİCİ FAALİYETLER
Vali Karaloğlu, Kepez ilçesindeki Fabrikalar Mahallesi'nde AESOB ek hizmet binasında oluşturulan eğitim merkezindeki kursiyerleri ziyaret ederek, sohbet etti. Kursiyerlerin yaptığı yemeklerden tadan Münir Karaloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, emniyetin, suçun aydınlanmasına yönelik faaliyetlerinin yanı sıra insanların suça bulaşmasını engelleyecek önleyici güvenlik faaliyetleri de icra ettiğini söyledi.

SÜREKLİLİĞİ OLAN PROJE
Dezavantajlı mahallerdeki dezavantajlı çocukların eğitilip sertifikalandırıldığını kaydeden Karaloğlu, "İş bulmalarını, iş bulduktan sonra iş yerlerindeki performansını arkadaşlarımız takip ediyorlar. Burada eğitim gören çocuklarımıza İŞKUR İl Müdürlüğü günlük ihtiyaçlarını giderecek harçlıklar da veriyor. Antalya, yoğun bir şehir. Öğrendikleri mesleklerle ilgili hem aşçılık hem pastacılık hem otelcilikle ilgili mesleklerle ilgili iş bulmaları da kolay. Sürekliliği de olan bir proje" dedi. Ziyarete, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ile AESOB Başkanı Adlıhan Dere de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’da çiçekler hiç solmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN