Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın suyu temiz

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Antalya’nın suyu temiz

2016’nın ilk 7 ayında merkez ve ilçelerinden alınan bin 29 şebeke suyu örneği analiz edildi. Antalya’nın içme suyunun bol mineralli ve içilebilecek kadar temiz çıktığı açıklandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Laboratuvar Şube Müdürlüğü, isteyen herkesin içme suyunu ücretsiz analiz ediyor. 2016 yılının ilk 7 ayında ve ilçelerden bin 29 adet şebeke suyu numunesi alınarak, analizi yapıldı. Antalya'nın içme suyu temiz çıktı. Yetkililer, Antalya'da yaşayanların, musluklarından akan mineral bakımından zengin olan suyu rahatlıkla içip kullanabileceğini belirtti. Berna Dedeman Laboratuvarı Şube Müdürü Haluk Akdolun, Antalya'da damacana su alışkanlığı olduğunu ifade ederek, "Şehrimizde ve ilçelerimizde çeşmelerden akan sular temiz ve içilebilir. Vatandaşlarımızın çeşmelerden akan suları içmesinde bir sakınca yok. Aksine çok sağlıklı ve mineral bakımından da zengin içme suyuna sahibiz" dedi.

TÜRKAK'TAN AKREDİTE
Berna Dedeman Laboratuvar Şube Müdürlüğü'nün, su ve atık su kapsamında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından TS EN ISO 17025 standardından akredite edilen parametre sayısını, 50'ye çıkartarak uluslararası geçerlilik kapsamını genişletti. ve Şehircilik Bakanlığı'ndan da 'Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlilik Belgesi'ne sahip olan laboratuvar, içme ve kullanma suları, sondaj suları, atık sular, yüzey suları ve yüzme havuzu analizleri de yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’nın suyu temiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN