Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracat Ağustos’ta şaha kalktı

Giriş Tarihi: 14.8.2016
İhracat Ağustos’ta şaha kalktı

Antalya, Isparta ve Burdur’u kapsayan Batı Akdeniz ihracatı, Ağustos ayının geride kalan 11 günlük döneminde büyük bir ivme yakalayarak, yüzde 40.3 artışla 47 milyon 412 bin 462 a yükseldi

krizinin ve komşu ülkelerdeki siyasal istikrarsızlıklardan etkilenen Batı Akdeniz ihracatı Ağustos ayında şaha kalktı. Ağustos ayının geride kalan 11 günlük döneminde bölge ihracatı yüzde 40.3 oranında arttı. Geçen yılın aynı döneminde 11 Ağustos itibariyle 33 milyon olan Batı Akdeniz ihracatı bu yıl 47 milyon 412 bin 462 dolar oldu. 8 aylık toplam ihracatımızda ise makas biraz daha daraldı ve düşüş yüzde 5.2'ye geriledi.

YOĞUN MESAİ VERİLİYOR
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Batı Akdenizli ihracatçıların hain darbe girişimi sonrasında da faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek, "Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine yaşananları anlatan, karşılıklı ticaretlerini etkileyecek hiçbir durumun olmadığını izah eden ve Türkiye'nin hain girişimin hemen ardından normale döndüğünü kaydeden bölge ihracatçıları, kent ekonomisi çarklarının en önemli ayaklarından olan ihracatın sekteye uğramasını engelledi" dedi.

RUSYA BEKLENİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Başkanı Vladimir Putin ile St. Petersburg'da el sıkışmasının önemine dikkat çeken Satıcı, "Önümüzdeki dönemde özellikle Rusya krizinin sona ermesiyle, kış aylarında sebze meyve ihracatının da ivme kazanmasıyla bölgemizin ihracat rakamlarının daha da artmasını öngörmekteyiz. İhracatçı ailesi bölge ihracatını daha da artırabilmek için Rusya kapılarının açılmasını bekliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracat Ağustos’ta şaha kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN