Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenci transferinde kontenjan derdi yok

Kapatılan larda okuyan öğrencilerin bir okulda birikmelerine ve gettolaşmalarına izin verilmeyecek

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 15 Temmuz sonrası kapatılan larda okuyan öğrencilerle ilgili açıklama yapıldı. Olağanüstü Hal Kararnamesi'nin (OHAL) Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla 'da ilk etapta 40 okulun kapatıldığı açıklandı. Daha sonra üç okul listeden çıkarıldı. Aradan geçen sürede 3 okul hakkında daha kapanma kararı kaldırıldı. Ve kapatılan okul sayısı 34'e düştü.

ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMAYACAK
Kapatılan okullarda okuyan öğrenci sayısının 4 bin 991 olduğu öğrenildi. Yapılan açıklamada, öğrencilerin devlet okullarına kaydının sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceği vurgulandı. İlkokul ve ortaokul alanlarında öğrencilerin tercihine göre, lise alanında ise öğrencilerin aldıkları puanlara göre yerleştirmelerin yapılacağı açıklandı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, FETÖ'yle bağlantıları nedeniyle kapatılan okullarda okuyan öğrencilerin bir okulda birikmelerine izin verilmeyeceğini açıkladı. Karaloğlu, "Gettolaşmalarına izin vermeyeceğiz. Kendi tercihlerine göre, puanlara göre okullara yerleştirilecek. Öğrenciler kesinlikle mağdur olmayacak" dedi.

21 YURT DAHA TESPİT EDİLDİ
Her üç alanda da kontenjanlara bakılmaksızın yerleştirme yapılacağı açıklandı. 34 okulda 503'ü öğretmen olmak üzere 745 eğitim personelinin çalıştığı, okulların kapanması sonrası bu çalışanların işten çıkarıldığı öğrenildi. Okulların yanı sıra FETÖ'ye yakın 10 yurt da kapatılırken, 21 yurdun daha tespit edildiği ve kapatma işlemlerinin sürdüğü ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci transferinde kontenjan derdi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN