Turizmci bayramı bekliyor

Turizmciler bayram tatilinin 9 gün olması ile ilgili resmi açıklamayı bekliyor. Kararın bu hafta içinde verilmesi durumunda tatilci erken plan yapacak, sektör de nefes alacak

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Turizmci bayramı bekliyor
Turizm sektöründe gözler, hükümetin bazı üyeleri tarafından 9 gün olarak ifade edilen tatilinin resmiyete kavuşturulmasına çevrildi. Darbe girişimi ardından kamu izinlerinin iptaliyle yaklaşık 16 bin oda 35- 40 bin rezervasyon iptali ile karşılaştıklarını belirten ETS Tur Genel Müdür Yardımcısı Suat Özbek, geçen hafta izinlerin açılmasıyla 1500- 2 bin civarında odanın döndüğünü kaydetti. Hükümet üyelerinin tatilin 9 gün olacağı yönündeki açıklamalarının Bayramı rezervasyonlarında hareketliliği artırdığını kaydeden Özbek, "Henüz 9 gün olarak resmi bir durum yok ve eğer bu olursa bayramda çok daha yoğun talep olacaktır. Bu hafta 9 gün olarak açıklanırsa yine erken planlama fırsatı doğacak" dedi.

TATİL MORAL OLACAK
Kurban Bayramı için henüz yoğun talep oluşmadığını dile getiren Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ ise, resmi olarak bayram tatilinin 9 gün ilan edilmemiş olması nedeniyle bir beklentinin söz konusu olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde tatille ilgili sürelerin netleşmesiyle hareketliliğin artacağını tahmin ettiğini belirten Kızıldağ, "Bir an önce karar alınmalı ve bu hafta bayram tatilinin 9 gün olduğu resmi olarak netleştirilmelidir. Ayrıca yaşanan tüm bu olaylar üzerine ülkenin de büyük morale ihtiyacı var. Vatandaşlar için moral motivasyon için çok önemli bir dönem" diye konuştu. Geçen 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Ege ve Akdeniz sahillerinde yurt içi turizmde geçen yıla oranla yüzde 25-30 düzeyinde bir artış gerçekleşmişti. Bayram için yapılan rezervasyonlarda ilk sırayı yine Antalya alıyor. 'da Kemer, Side, Belek ve Alanya öne çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmci bayramı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN