Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dayanışma ı

AK Parti İl Başkanı Sümer, demokrasi nöbetlerine destek veren CHP, , SP, BBP ve VP il yönetimlerini ziyaret ederek, teşekkür edileceğini ve fikir alışverişi yapılacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Dayanışma zamanı
Darbe girişimi sonrası başlayan dayanışma Antalya'da siyasete yeni bir boyut kazandıracak. AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, demokrasi nöbetlerine destek veren CHP, , Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Vatan Partisi il yönetimlerine ziyaret düzenleyeceğini açıkladı. Sümer, "Uzlaşı kültürü tekrar meydana geldi. Bu birlik ve beraberliği göstermeye devam edeceğiz" dedi.

17 ARALIK'TA BAŞLADIK
İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte gazetecilerin karşısına çıkan Rıza Sümer, 'AK Parti içinde FETÖ temizliği başladı' konulu haberlerle ilgili de konuştu. AK Parti'nin FETÖ temizliğine 17-25 Aralık 2013 döneminde başladığını hatırlatan Sümer, "17-25 Aralıktan sonra bu FETÖ ile mücadeleyi yapan tek başına AK Parti oldu. 17-25 Aralık olayları, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması, Cumhurbaşkanımız hastayken suikast girişimi... Bu olaylara rağmen bu adamları içerimize almak için ahmak ve aptal olmam��z lazım" ifadelerinde bulundu.

SIZMA VARSA TESPİT EDERİZ
Partinin içine sızılmışsa bunların da tespit edilmesi için çalıştıklarını ifade eden Sümer, "FETÖ'nün parti içinde olmadığına inanıyorum, ama bunların takiye adı altında yapmadıkları kalmıyor. Parti içine de karışmış olabilir, bunları temizlemeye devam edeceğiz. Ben iddia ediyorum parti içinde girmelerine izin vermedik. Gerekirse teker teker inceleyeceğiz" dedi. Elmalı'da babası ve oğlu FETÖ'den soruşturma kapsamına alınan İlçe Başkanı Ali Gökçe'nin istifa ettiğini hatırlatan Sümer, "Elmalı ilçe başkanımızdan şüphemiz yok. Ama partimiz zarar görmesin diye istifasını istedik" dedi. Sümer oğlu ve yeğeni FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'in de sadakatine samimiyetle inandıklarını anlattı.

ORDUEVİ PARK OLABİLİR
Başbakan Binali Yıldırım'ın darbe kalkışmasının ardından kent merkezindeki askeri alanların şehir dışına alınması açıklamasına da değinen Sümer, "Şehrimizde olanlar da şehir dışına alınacak. Mantıklı olan da bu. Dışarıdan gelen saldırılar için askeriyenin olması lazım. Biz parti olarak başbakanımızın dediğinin arkasındayız" dedi. Yıkılan Özel İdare Binası'nın yanında yer alan Orduevi ve lojmanlarla ilgili de konuşan Sümer, "Büyükşehir Belediyemiz, Özel İdare Binası yıkılırken, park alanına katmak için Orduevi ve lojmanları da istemişti. Bu konuyla ilgili bir talepte bulunduk ama aşamamıştık. Şimdi şartlar değişti, tekrar gündeme gelirse oraya yapılan parkın devamına eklenebilir" diye konuştu.

İSTİŞARE EDİLECEK
Ziyaretlerin 'teşekkür' mahiyetinin yanısıra fikir alışverişi boyutunun da olacağını açıklayan Sümer, "Antalya ile ilgili neler yapılacak, ortak bir akılla siyasi parti başkanlarıyla konuşacağım. Antalya'yı ilgilendiren konuları istişare etmek istiyoruz. Antalya için bütün fikirleri ele alacağız" dedi. HDP'nin bu ziyaret kapsamında yer almamasının nedenlerini de açıklayan Sümer, "HDP'yi siyasi parti olarak görmüyoruz. HDP ne terör örgütü ile işbirliğini, örgütün sözcülüğünü bırakır, o zaman muhattap olarak görebiliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayanışma zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN