Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haşhaşilerin beyni yıkanmış

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Haşhaşilerin beyni yıkanmış

Cumhuriyet Başsavcısı Doğan, ifade verenlerin içinde Fetullah Gülen’in Mehdi hatta peygamber olduğuna inananların olduğunu söyledi

Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, FETÖ soruşturmalarında Burdur'da yüzde 50'nin üzerine çıkıldığını ifade ederek, vatandaşlardan bu konuda ihbarcı olarak destek olmalarını istedi. Burdur'daki FETÖ yapılanmasının tamamen çökertileceğine vurgu yapan Başsavcı Doğan, herkes tarafından merak edilen sorulara da açıklık getirdi.

ŞAŞIRTAN İFADELER
Burdur'daki FETÖ mensuplarının, ifadelerinde 'Ben Fetullah Gülen'i annemden, babamdan ve çocuklarımdan daha çok seviyorum' diyen ve terörist başı Fetullah Gülen'in Mehdi ya da peygamber olduğunu düşünenlerin olduğunu anlatan Başsavcı Doğan, "Hala bu yapının yeniden darbe yapabileceğine inanan insanlar var. Bu kadar inanan ve itaat zinciri olan bir yapıdan endişe etmek lazım. Toplumun da endişe etmesi lazım. bunlardan temizlenmek zorunda. Aksi halde yeni bir tehlike dalgasıyla karşı karşıya kalabiliriz" diye konuştu.

YAPININ ÇOĞU DIŞARIDA
Soruşturmada hala yüzde 30-40 seviyelerinde olduklarını tahmin ettiklerinin altını çizen Doğan, "Bütün unsurlarıyla bu yapının çökertildiğini söylemek henüz mümkün değil. Bu yapının unsurları yeniden kalkışabileceklerini birçok ortamda söylediklerini görüyoruz ve gözlemliyoruz" ifadelerini kullandı. Vatandaşların vicdan muhasebesini bir kenara bırakarak hala bu yapının içinde olanları ihbar etmesi gerektiğini anlatan Başsavcı Doğan, "'da olanları unutmamak lazım" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haşhaşilerin beyni yıkanmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN