Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazipaşa’dan Kaş’a denetim

ve tüm ilçeleri Elektronik Denetleme Sistemine (TEDES) geçiyor. İl genelinde yollara 3 bin kamera kurulacak

Giriş Tarihi: 21.8.2016
Gazipaşa’dan Kaş’a denetim
Antalya, akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetlenmesi ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ne (TEDES) geçiyor. Sistem kural ihlali yapan araçların sensörler ve kameralar aracılığıyla tespiti sonrası görüntü işleme yazılımları ile plakaların kaydedilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabi tutulması işlemlerini kapsıyor. 113 milyon liraya mal olarak proje 'nın tüm ilçelerinde devreye girecek. İhalesi geçtiğimiz günlerde yapılan proje 4 ay içinde çalışmaya başlayacak. 3

BİN KAMERA KURULACAK

Gazipaşa'dan Kaş'a kadar tüm ilçeleri kapsayacak TEDES'te 3 bin kamera görev yapacak. Trafik ekiplerinin belirlediği noktalara monte edilecek kameralar 24 saat aralıksız çalışacak. Bu uygulama ile trafikte kural ihlali yapanlar anında tespit edilerek cezalandırılacak. Böylece kazalar da minimum seviyeye indirilecek.

MERKEZ LARA'DA OLACAK
TEDES'in ana binası da Muratpaşa ilçesi Güzeloba Mahallesi'nde bulunan Trafik Denetleme Bürosu önündeki boş alana yapılacak. Binanın temeli önümüzdeki günlerde atılacak ve 4 ay içinde tamamlanarak hizmete girecek. Antalya genelinde elektronik denetlemeye alınacak tüm yollar bu binada kurulan sistemle görülebilecek.

KAZALAR ÖNLENECEK
TEDES'in en büyük getirisi ise yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının önüne geçilmesi olacak. En gelişmiş dijital kamera sistemi ile en çok kazanın yaşandığı noktalar 24 saat denetlenecek. Sürücülerin kural ihlali ve hız sınırını aşmasının önüne geçilecek. Böylece bu noktalarda kazaların önüne geçilmiş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazipaşa’dan Kaş’a denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN