Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüya proje başlıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ’ye örnek olacak ‘Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’ ile ilgili mahalle sakinlerini bilgilendirdi

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Rüya proje başlıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 'nın rüya projesi 'Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi'yle ilgili Kepez-Santral mahallelerinde bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya Başkan Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Asıl sözleşmelerin imzalanmasının ardından tahliye ve aşamasına gelen projenin son durumu ile ilgili vatandaşlara bilgi veren Başkan Türel, projenin 'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu söyledi.

ÖRNEK GÖSTERİLECEK PROJE
Sorunun çözümü için göreve gelir gelmez kolları sıvadıklarını ve hak sahiplerinin yüzde 93'ünün ön protokolü imzalayarak, projeye destek verdiğini vurgulayan Başkan Türel, "3 bin 200 hak sahibinden 2 bin 900'ü ön protokolü, imzaladı ve bize yola devam dedi. Yüzde 93, Türkiye'de kentsel dönüşüme verilen en büyük destektir. Sizlere bu yüzden ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah razı olsun. Bu bize olana güveninizi gösteriyor. Artık tahliye bedellerini alan vatandaşlarımızın tahliye etmiş olduğu evleri yavaş yavaş yıkmaya başlıyoruz" diye konuştu.

EN DEĞERLİ BÖLGE OLACAK
Hak sahiplerinin proje ile en az bire üç kazanacaklarının altını çizen Başkan Menderes Türel şunları aktardı: "Kepez Santral Mahallesi, Konyaaltı ve Muratpaşa'dan daha değerli olacak. Sosyal alanları, pazarları, halk pazarları, okulları, yeşil alanları, alışveriş caddeleri, müzeleri, içinden geçen raylı sistemi ile Antalya'nın en kaliteli mahallesinde oturuyor olacaksınız. Buradan bindiğinizde ister havaalanına ister Tıp Fakültesi'ne ister Atatürk Hastanesi'ne ister Işıklar'a nereye isterseniz gidebileceksiniz."

YIKIM YAKINDA BAŞLIYOR
Uygulama aşamasında vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen talepleri çok büyük bir hassasiyetle ele aldıklarının altını çizen Türel, bina cephesi, birinci dereceden akrabaların haklarını birleştirmesi, fazlaya dair metrekare hakkının korunması gibi birçok talebi çözmekte olduklarını söyledi. Şu ana kadar 1250 hak sahibinin asıl sözleşmeyi imzaladığını, büyük bir ilgi olduğunu kaydeden Türel, bundan sonraki süreçle ilgili şu bilgileri verdi: "Eylül ayı içerisinde sözleşmelerimizi tamamlayacağız. Yıkım izni veren vatandaşlarımızın tahliyeleriyle birlikte yıkımlara başlıyoruz. Bu süreçte ayrıntılı projeleri tamamlayıp, İnşallah Ocak ya daŞubat aylarında dairelerinizin de seçimi hususunda sizlere bir teklif sunmuş olacağız ve sizlerle satış sözleşmelerini imzalayacağız. Satış sözleşmeleri, tapu senedine eş değerdir, hukuken de bir tapu yerine geçen evraktır. Dolayısıyla satış sözleşmelerini OcakŞubat gibi imzaladığınızda artık tapu yerine geçen hukuki, resmi belgeleriniz elinize geçmiş olacak. Şimdiden hayırlı olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüya proje başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN