Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur suyu kanalına ile inceleme

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, yapımı devam eden ve bir nehrin su taşıma kapasitesine sahip yağmur suyu kanalının genişliğini, kanal içinde yaptığı li inceleme ile anlattı

Giriş Tarihi: 29.8.2016
Yağmur suyu kanalına otomobil ile inceleme
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ASAT tarafından 26 milyon yatırım maliyetiyle Mahallesi'nde sürdürdüğü yağmur suyu çalışmalarını inceledi. Bir nehrin su taşıma kapasitesine sahip dev yağmur suyu kanallarında i ile inceleme yapan Türel'e ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay da eşlik etti. Genişliği 4 metre, yüksekliği 3.5 metre olarak inşa edilen kanalların içinde yapılan gezi yaklaşık 350 metre sürdü.

YER ALTI NEHİRLERİ GİBİ
Geziye katılan basın mensupları da çalışmanın büyüklüğünü yakından gördü. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Türel, "Kanalların içinden bir araç rahatlıkla geçiyor. 2 aracı bile üst üste koyabiliyorsunuz. Kanallar saniyede 70 metreküp su taşıyor. Düden Şelalesi'nin debisinin 120 metreküp olduğu düşünüldüğünde, Düden'in taşıdığı suyun yarısından fazlasını çekebilecek kapasite kanallar yapıyoruz" dedi. 'da kutu menfez tipi yağmur suyu hatlarının yalnızca kendisi döneminde yapıldığının altını çizen Türel, "Antalya merkezindeki yağmur suyu hattının yaklaşık 80.5 kilometrelik kısmını ilk dönemimde tamamlamıştık. Sonraki dönemde hizmet arası oldu. Maalesef 5 senede bu alt yapı hizmetleri çok gündeme gelmedi. Yeniden göreve geldik. 80 kilometrenin üzerine yaklaşık 50 kilometre daha ekliyoruz. Kent merkezimizdeki ana yağmur suyu kanallarımızı 130 kilometreye çıkaracağız" diye konuştu. İncelemenin yapıldığı hattın Meltem'den başlayarak Opera kavşağına kadar devam ettiğini dile getiren Türel, projenin 26 milyon liralık bir yatırım olduğunu söyledi.

SORUN KALMAYACAK
Türel, 4 farklı noktada devam eden çalışmaların birleşerek kesintisiz bir hat oluşturacağını söyledi. Projenin sene sonundaki bitirme hedefini de Kasım ayına çektiklerini duyuran Türel, "Gece gündüz çalışıyoruz. Yağmur sezonundan önce tamamlamış olacağız" dedi. Başkan Menderes Türel, Antalya'da devam eden yağmur suyu hattı yatırımının 104 milyon lira olduğunu açıkladı. Yatırımların kredi kullanmadan, belediye öz kaynakları ile gerçekleştirdiklerinin altını çizen Türel, "Bu yatırımlar tamamlandığında Antalya'nın meşhur yağmurlarında artık daha az sıkıntı yaşayacağız" dedi. Yer altına yapılan yatırımların belediye başkanları için cazip olmadığını savunan Türel, "Biraz meşakkatli hizmetler olduğu için yapılırken vatandaşa sıkıntı verir. Üzerini kapattığınızda yapılan hizmet yerin altında olduğu için hiç bir şey görünmez Ancak bunları Antalya'nın geleceği adına mutlaka yapmak zorundayız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur suyu kanalına otomobil ile inceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN