Batı Akdeniz’de coşkulu bayram

30 Ağustos Zaferi’nin 94’üncü yılı Batı Akdeniz’de de coşkuyla kutlandı. Terör olayları nedeniyle askeri geçit inin yapılmadığı kutlamada Atatürk anıtına çelenkler sunuldu

Giriş Tarihi: 31.8.2016
Batı Akdeniz’de coşkulu bayram
Batı Akdeniz'in kentleri Antalya, Burdur ve Isparta ile bu kentlerin tüm ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. 30 Ağustos Zaferi'nin 94'üncü yıl dönümünde Antalya'daki ilk Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törende, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 3. Piyade Eğitim ve Tugay Komutanı Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

TEBRİKLER KABUL EDİLDİ
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Daha sonra program Antalya Valiliği'nde tebrik töreniyle devam etti. Törene, Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, siyasi partilerin il başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

GEÇİT TÖRENİ OLMADI
Resmi törenin ardından, siyasi partiler, çeşitli oda ve derneklerin çelenkleri de Atatürk Anıtı'na sunuldu. Antalya'da darbe girişimi ve terör olayları nedeniyle tören geçişi yapılmadı Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, halkın resmi törenlerin dışında bırakıldığını belirterek tören yönetmeliğinin değiştirilmesini istedi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki resmi tören bittikten sonra Vali Münir Karaloğlu, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte makamında tebrikleri kabul etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz’de coşkulu bayram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN