Bayram yüz güldürecek

Başramı tatilinin 9 gün olarak açıklanması ile ’daki otellere akın yaşandı. Sektör temsilcileri bayramda doluluğun yüzde 100’e ulaşacağı bilgisini verdi

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Bayram yüz güldürecek

Hükümetin tatilini 9 gün ilan etmesiyle okullar açılmadan önce son tatil fırsatını değerlendirmek isteyenler, başta Antalya olmak üzere Akdeniz ve Ege sahillerindeki otellere talep patlaması yaşattı. Sektör temsilcileri, bayram döneminde yüzde 100 doluluğa ulaşılacağını açıkladı.

TESİSLER DOLDU
Bayramı'na yönelik iç pazar talebinin çok iyi gittiğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, sayıların çok iyi olduğunu söyledi. Bayram döneminde sahillerdeki otellerin büyük bölümünün dolacağını anlatan Osman Ayık, 9 gün olarak açıklanmasının da olumlu etki yaptığını kaydetti. Ayık, Kurban Bayramı dönemindeki doluluğun yüzde 100'e yaklaşacağını dile getirdi.

YOĞUNLUK ANTALYA'YA
Kurban Bayramı nedeniyle iç pazarda ciddi hareketlilik yaşandığını belirten Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman da, talepte yoğunluğun bu yıl bölge olarak 'ya yöneldiğini ifade etti.

TALEPLER İYİ GİDİYOR
9 günlük tatil kararı açıklandıktan sonra rezervasyonların tekrar hareketlendiğini dile getiren Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ ise özellikle önümüzdeki iki haftalık süreçte tekrar hızlı bir ivme kazanacağını belirtti. Kızıldağ, "Umuyorum Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da sektörü güldüren bir rezervasyon akışı yaşarız. Şu an talepler iyi gidiyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram yüz güldürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN