Öğretmenlik yolu kapandı

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Öğretmenlik yolu kapandı

’da kapatılan FETÖ okulları ile devlet okullarında görev yapan öğretmenlerin etüt merkezleri dahil mesleğe dönmelerinin önü tamamen kesildi

Antalya'da Milli Eğitim kadrolarına sızan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu 634 öğretmen ile 5 memur tasfiye edildi. Öte yandan FETÖ'yle bağlantılı olduğu için kapatılan 32 okulda görev yapan 503 öğretmenin de lisansları iptal edildi. Böylece 'da kamu ve özel kurum çalışanı bin 137 öğretmen meslekten men edildi. Meslekten atılan eski öğretmenlere bundan sonra eğitim kurumlarının kapıları da kapatıldı. Böylece FETÖ'yle bağlantılı öğretmenlerin mesleki hayatları sona erdi. Kapatılan FETÖ okullarındaki 503 öğretmen ile kamudan atılan 634 öğretmenin bundan sonra, devlet okullarının yanı sıra, özel okullarda, hatta etüt merkezlerinde dahi çalışmaları yasaklandı. Söz konusu yasak sadece öğretmenleri de kapsamıyor. Bu okullarda çalışırken açığa alınan memur ve hizmetli dahil olmak üzere tüm personel de bu yasaktan nasibini aldı. Bu görevliler de bundan sonra herhangi bir eğitim kurumunda çalışamayacak.

İHRAÇ YADA GÖREVE DÖNÜŞ
Öğretmenler oluşturulan komisyonlar aracılığıyla detaylı soruşturmadan geçirildi. Örgüt üyeliği konusunda kesin delile ulaşılan personel ihraç edildi. Soruşturma kapsamında görevine dönen personel ise Yüksek Disiplin Kurulu tarafından yeniden soruşturmadan geçiriliyor.

KRİTERLER BELİRLENDİ
Devlet okullarında meslekten atılan öğretmenlerin büyük bölümünün FETÖ'yle bağlantılı sendika Aktif Eğitim Sen üyesi olduğu, FETÖ'nün finans kaynaklarından Bank 'da aktif hesabı olduğu öğrenildi. Örgüt üyelerinin kendi aralarındaki haberleşmede kullandığı Bylock gibi yazılımları kullandığı gerekçesiyle meslekten atılan personel de olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenlik yolu kapandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN