Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur suları artık sorunumuz olmayacak

Varsak, Gündoğdu mahalleleri ile Metin Kasapoğlu, Tonguç ve Yıldız caddelerinde asat’ın başlattığı yağmursuyu drenaj çalışması bitiriliyor

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Yağmur suları artık sorunumuz olmayacak
ASAT Genel Müdürlüğü, Antalya il genelinde başlattığı yağmursuyu çalışmalarını sürdürüyor. ASAT bu kapsamda Kepez'de Varsak ve Gündoğdu mahalleleri ile Muratpaşa'da Metin Kasapoğlu, Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerinde devasa yağmursuyu drenaj kanalları yapıyor. Yağmursuyu drenaj hattı çalışmalarında sona yaklaşıldığı bildirildi.

VARSAK'TA SON DURUM
Varsak 1. Etap'ta 13 bin 700 metre uzunluğundaki drenaj hattının yüzde 95'i tamamlandı. Hattın 10 bin metrelik kısmında 11 farklı ölçüde kapalı betonarme kutu menfez inşaatı yapılıyor. 3 bin 700 metrelik kısmında ise 400, 800 ve 1000'lik borular kullanılıyor.

GÜNDOĞDU'YA 10 BİN METRE
Gündoğdu Mahallesi'nde 10 bin metre uzunluğunda yağmursuyu drenaj hattı imalatının yüzde 60'ı tamamlandı. ASAT ekipleri, 1200'lük ve 800'lük korige borular ile 600'lük ve 1400'lük arasında değişen farklı ebatlarda kutu menfez imalatı gerçekleştiriyor.

YILDIZ- TONGUÇ HATTI
Muratpaşa İlçesi Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerinin yağmursuyu sorunu da çözüme kavuşuyor. Proje kapsamında bu caddelerde 6 bin 380 metre yağmursuyu drenaj hattı imalatı yapılacak. Metin Kasapoğlu Caddesi'ne de 3 bin 300 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı yapılıyor. Farklı çaplarda kutu menfez imalatı gerçekleştirilen hatta çal��şmalar Ekim ayına kadar bitecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur suları artık sorunumuz olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN