Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’de toplu sözleşmesi

Giriş Tarihi: 8.9.2016
Büyükşehir’de toplu iş sözleşmesi

Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet- Sendikası arasında imza atıldı, maaşlar zamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet- Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilere ilk yıl toplam yüzde 8, ikinci yıl toplam yüzde 6 oranında zam için anlaşmaya varıldı. Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2016-2018 dönemi toplu iş sözleşmesi belediye işçilerinin katılımıyla Kültür Salonu'nda imzalandı. Toplu iş sözleşmesini Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan imzaladı.

TAKIM ÇALIŞMASI YAPTIK
İmza töreninde konuşan Başkan Türel, belediye çalışanlarıyla takım çalışması yaptıklarını söyledi. Çalışanların maddi ve manevi mutluluğunun 'ya yansıdığını belirten Türel, 'deki büyükşehir belediyeleri arasında işçilerine en yüksek ücreti vermenin gururunu yaşadığını dile getirdi. Önceki yönetim gibi ödeyemedikleri toplu iş sözleşmelerine imza atmanın doğru olmadığını aktaran Türel, sözleşmeyle işçilere 2016 yılının 6 aylık dönemlerinde yüzde 4'er, 2017'nin 6 aylık dönemlerinde ise yüzde 3'er artış yaptıklarını kaydetti. Taban yevmiye ücretini 85 liraya çıkardıklarını aktaran Türel, şöyle konuştu: "Büyükşehir belediyeleri içinde işçilerine en fazla maaşı veren belediye olduk. Antalya'ya her hizmet mükemmel olmak zorundadır. Her çalışanımız belediye başkanı sorumluluğunda olmalıdır. Antalya Türkiye'nin misafir odasıdır, gelenleri iyi ağırlamak zorundayız. Çalışanlarımıza bu konuda çok iş düşüyor."

SÖZLEŞMEYİ YAPAMAZDIK
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ise 15 Temmuz'da darbecilerin başarılı olması durumunda bu toplu iş sözleşmesini yapamayacaklarını belirterek, toplu iş sözleşmesinin çalışanların temel kazanımı olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’de toplu iş sözleşmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN