Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Park Orman açılıyor

Kepez Park Orman’ın birinci kısmı Cuma günü açılıyor. Birinci etapta ’nin en uzun raylı dağ kızağı, go-kart, çocuk eğlence parkı, macera parkı ve kahvaltı mekânları hizmet verecek

Giriş Tarihi: 8.9.2016
Park Orman açılıyor
Kepez Park Orman açılış için gün sayıyor. Birinci kısmı tamamlanan Kepez Park Orman Cuma günü hizmete girecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 224 bin metrekare büyüklüğe sahip projedeki son hazırlıkları yerinde inceledi ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Tütüncü, bir rüya projeyi daha tamamlayarak, kentin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Antalya turizmine hizmet verecek projeler ürettiklerini aktaran Tütüncü, "Park Orman, turizminin yeni gözdesi olacak" dedi. Tütüncü, Park Orman'ın resmi açılışını ise daha sonra yapacaklarını belirtti.

EN UZUN RAYLI DAĞ KIZAĞI
Misafirlerini, doğa, eğlence, macera ile buluşturacak Park Orman'ın en ilgi çekici bölümü raylı dağ kızağı olacak. Ziyaretçiler, 540 metre inişi, 270 metre tırmanışı olan raylı dağ kızağı parkurunda adrenalini yaşayacak. Dağ kızağında 24 vagon hizmet verecek. Park Orman'daki raylı dağı kızağı 810 metre parkuruyla 'nin en uzunu olacak.

SEYİR KULESİ VE ZIPLINE PARKURU
Park Orman'da dikkat çeken diğer bir ünite ise 37 metre uzunluğundaki seyir kulesi. Asansör sistemiyle çıkılacak olan seyir kulesi, 300 metre uzunluğundaki zipline parkuru için platform olarak da kullanılacak. Seyir kulesinin tepesine ise Kız Kulesi'nin replikası konulacak. 24 Aralık'ta temeli atılan çevreci proje Kepez Park Orman, Kepez Varyantı'nın başlangıcının sağ tarafında, Arif Nihat Asya Kültür Merkezi'nin de bulunduğu Meşe Kapısı Ormanı'nda 224 dönümlük alana yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Park Orman açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN