Yücel’in ekibi kripto FETÖ’cü

Giriş Tarihi: 8.9.2016
Yücel’in ekibi kripto FETÖ’cü

Alanya Belediyesi’nde FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 13 kişiden 6’sının Başkan ’in yakın ekibinde yer alması gözleri Alanya’ya çevirdi

Antalya'da belediyelere yönelik operasyonların yankıları devam ediyor. 10 belediye ve ASAT'a yapılan operasyonda 60 kişi gözaltına alınmıştı. Alanya'da gözaltına alınan 13 kişiden 6'sının Belediye Başkanı 'in yakın ekibinde yer aldığı ortaya çıktı. Ekipte, eski makam şoföründen zabıta müdürüne kadar önemli isimler bulunuyor.

İKİ ÖNEMLİ İSİM VAR
Alanya Belediye Başkanı Yücel'in Kestel Belediyesi Başkanı iken personeli olan ve o dönemde fen işlerine bakan Tekniker Cem Çaycoşar'ın da Alanya Belediyesi'ne geçince asfaltlamanın başına getirilmesi hayli tartışma konusu olmuştu. Gözaltındaki Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın'ın daha önceki dönemde Alanya Belediyesi'nde Muhasebe Müdürü olarak görev yaptığı bildirildi.

EMEKLİ POLİS
Başkan Adem Yücel'in yakın ekibinde olan ve gözaltına alınanlar arasında yer alan Naci Uzunsakal'ın, halen Alanya Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nde etkili bir konumda çalıştığı vurgulanıyor. Emekli polis memuru ve sendikacı olan Uzunsakal eski belediye başkanın koruma olarak göreve başlamış daha sonra Zabıta Amiri de olmuştu.

KİLİT GÖREVLER
FETÖ soruşturması kapsamında Alanya Belediyesi'ne yapılan operasyonda gözaltına alınan diğer personel ve görevleri ise şöyle: Ali Sevimler (Memur), Ali Yavuz (Veteriner), Filiz Karaçıkay (Yazı İşleri Müdürlüğü /V.H.K.İ), H.Hüseyin Birer (Memur), Hasan Güler (Mali Hizmetler Müdürlüğü/Muhasebeci), Hüseyin Türker (Mali Hizmetler Müdürlüğü / Emlak / Tahsildar), Serdar Avcı (Memur).

PROJE MÜDÜRÜ
Operasyonda gözaltına alınan isimler arasında yer alan Hamdi İlker Şenkal ise belediyenin Planlama ve Proje Müdürü olarak görev yapıyor. İmar planlarının sorumlusu olarak bilinen Şenkal'ın ilçede FETÖ'nün imar planı üzerinden sağladığı rantlarda önemli etkisi olduğu iddia ediliyor.

ESKİ MAKAM ŞOFÖRÜ
Başkan Yücel'in akrabası olduğu ileri sürülen Lokman Çalış'ın, Yücel Kestel Belediye Başkanı iken makam şoförlüğünü yaptığı belirtildi. Adem Murat Yücel'in kara kutusu gibi gösterilen Çalış'ın Alanya Belediyesi'nde İşyeri Açma Ruhsat Müdürü olarak görev yapmasına rağmen Belediye Başkan Yardımcısı kadrosuna atanması manidar bulundu.

BANK ASYA MÜDÜRÜ
Bank 'nın eski Şube Müdürü olan ve halen Spor Şube Müdür Vekili olarak çalışan Levent Uğur'un ise önceden memuriyeti olmamasına rağmen bu göreve atanması dikkat çekiyor. Uğur, Alanya Belediyesi'nin ilçedeki tüm spor sahaları ve alanlarının sorumluluğunu üstlenip spor yatırımlarında söz sahibi olması soruşturmada gözleri üzerine çeviriyor. Uğur, 30 Mart seçimlerinden önce ismi BBP Alanya Belediye Başkan Adayı olarak anılırken tercihini MHP'den yana kullanıp Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuş ancak seçilememişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yücel’in ekibi kripto FETÖ’cü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN