Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrama hazırız

Giriş Tarihi: 11.9.2016
Bayrama hazırız

’da belediyeler vatandaşların ’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken önlemleri aldı. Birçok birim Bayramı süresince görev başında olacak

Antalya'da Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeler halkın rahat bir geçirebilmesi için gerekli hazırlıkları tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı'nda, Bayramın 1 ve 2'nci günlerinde veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kesim hizmeti verecek. Kurbanlıklarını elinden kaçıran vatandaşlar 153'ten yardım isteyebilecek.

HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Kurban Bayramı'nda Antalya halkının sorunsuz bir bayram tatili geçirebilmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlar herhangi bir arıza ve şikayet için ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabilecek. Zabıta ile ilgili şikayetler ise 153 ve 249 50 75-249 50 84 numaralı telefonlara bildirebilecek. Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Andızlı, Uncalı ve Kurşunlu Kent Mezarlıkları'nda arefe günü ve bayramda 16 din görevlisi vatandaşlara mezarlık ziyaretlerinde yardımcı olacak. Ayrıca Uncalı'dan Kurşunlu Mezarlığı'na vatandaşlar içir ücretsiz link servisleri yapılacak.

İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK
Kepez Belediyesi, ilçenin Çamlıca, Çankaya ve Varsak Menderes mahallelerinde kurban satış yerleri oluşturdu. Kepez Belediyesi, Zafer Mahallesi'ndeki Cumartesi Pazarı'nda vatandaşlara kurban kesim hizmeti verecek. Burada vatandaşlar, belediyenin ücretsiz tahsis edeceği kasap ve kasap yardımcısı ile büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklarını kesebilecekler. Zabıta ve temizlik görevlilerinin de hizmet vereceği belediye kesim yerinde vatandaşların su, elektrik talepleri de karşılanacak. Cumartesi Pazarı dışında 4 ayrı kapalı pazar alanı da kurban kesimine tahsis edildi. Vatandaşlar, Yeni Doğan, Varsak Karşıyaka, Teomanpaşa ve Varsak Ayanoğlu mahallelerindeki kapalı pazar alanlarında kurbanlıklarını kesebilecekler.

7/24 TELEFONLAR AÇIK
Kurban Bayramında 24 saat nöbet tutacak olan Kepez Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan kurban bayramı öncesinde gıda üretimi yapan imalathanelere olan denetimlerini sıklaştırdı. Kepez Belediyesi, kurban bayramında, başta zabıta olmak üzere vatandaşın ihtiyaç duyabileceği birimleriyle 24 saat nöbet tutacak. Vatandaşlar, ihtiyaç duydukları anda belediye birimlerine 310 58 58 numaralı telefon numarasından ulaşabilecekler.

USTALAR GÖREV BAŞINDA
Muratpaşa Belediyesi'nde bayram süresince Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlükleri'nde personel görevinin başında olurken, Fen İşleri Müdürlüğü'nde nöbetçi ekipler bulunacak. Kurbanlıkların uygun koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli önlemleri alan Muratpaşa Belediyesi, iki noktayı kurban satış alanı, 4 noktayı da kurban kesim alanı olarak belirledi. Bayındır Mahallesi'ndeki kurban kesim yerinde 20, Kızılarık Mahallesi'nde 10, Çağlayan Kapalı Pazarı'nda 7 ve Cumhuriyet Mahallesi Muratpaşa Belediyesi-Adalya Vakfı Aşevi 9 uzman kasap görev alacak. Kasaplara, Muratpaşa Belediyesi çalışanları arasından seçilen ve 40 saat süren kasaplık eğitimini alan personel yardım edecek.
yeri

UYGUN OLAN BAHÇEDE
Antalya'nın Döşemealtı Belediyesi'nde ise Zabıta Müdürlüğü personel iznini kaldırdı. 30 personel bayram boyunca sürekli denetimde bulunacak ve uygun olmayan şartlarda kesime izin vermeyecek. Döşemealtı'nda 8 kurban satış yeri belirlenirken, 15 ayrı noktada veteriner ve hoca nezaretinde kesim yapılabilecek. Vatandaşlar 421 30 55 numaralı telefonu 24 saat boyunca arayarak bu konuda her türlü ihbarda bulunabilecek. Döşemealtı'nda evlerinin bahçeleri uygun olan vatandaşlar kurbanlarını burada kesebilecek. Müsait olmayanlar içinse Antalya Organize Sanayi Bölgesi 1'inci Kısım'da yer alan ANET Mezbahası önerildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrama hazırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN