Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde dönüşüm tamamlandı

Giriş Tarihi: 12.9.2016
Eğitimde dönüşüm tamamlandı
Darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantısı olduğu için kapatılarak 'na devri yapılan Altınbaşak Eğitim Kurumları'na ait binalarda hangi ların açılacağı netleşti. Milli Eğitim Müdürü İlyas Can kapatılan okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerin de kurulan komisyon marifeti ile devlet okullarına kaydırıldığını söyledi.

ŞEHİTLER UNUTULMUYOR
Milli Eğitim Müdürü İlyas Can kapatılan Sav'daki 3 ayrı okuldan oluşan Altınbaşak Eğitim Kurumları yerine 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesini açtık. Okulların idari kadrosu tamamlandı.

DİĞER OKULAR
Demirköprü'de bulunan binada da üç ayrı okul vardı. Biz orada 6 derslikli Şehit Erkan Pala Anadolu İmam Hatip Lisesini, kalan bölümüne ise Şehit Komiser Muhsin Kiremitçi İmam Hatip Ortaokulunu açtık. Işıkkent Mahallesi'nde iki ayrı girişi olan binada yer alan iki Altınbaşak okulu yerine Şehit Polis Akif İlkokulunu ve kalan bölümüne Şehit Tevfik Alkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini açtık" diye konuştu.

YENİ BİR LİSE GELİYOR
Önceden Körfez Dershanesi olarak hizmet veren, Özel Akdeniz Temel Lisesi binasının okul olma şartlarını taşımaması nedeniyle binaya Bilim Sanat Merkezi'ni (BİLSEM) taşıyacaklarını söyleyen Milli Eğitim Müdürü İlyas Can kapatılan okullardaki öğrencilerin de devlet okullarına yerleştirildiğini söyleyerek "Bu sürecin ardından hiçbir öğrencimiz açıkta kalmadı. Isparta'da yeni bir Sağlık Meslek Lisesi açılışı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay geldi" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde dönüşüm tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN