Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözyaşları dinsin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bayram namazını kıldığı Gazipaşa’da halkla bayramlaştı. Kore gazisinin elini öpen Çavuşoğlu, tüm dünyada kan ve gözyaşının artık dinmesini diledi

Giriş Tarihi: 13.9.2016
Gözyaşları dinsin

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde halkla bayramlaşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'İnşallah bu tüm dünyada a ve huzura vesile olur' dedi. Bayram namazını Aydın Mahallesi'ndeki Veli Tuncer Camii'nde kılan Bakan Çavuşoğlu, namaz çıkışı cami cemaatiyle bayramlaştı. Namazın ardından AK Parti İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Gazipaşa Belediyesi'ne geçerek belediye personeli ile bayramlaştı.

KALICI BARIŞ DİLEĞİ
Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan halk bayramlaşmasına da katılan Çavuşoğlu, burada Kore gazisi Ahmet Akman'la yakından ilgilendi. Türk milletinin ve İslam aleminin Bayramı'nı kutlayan Bakan Çavuşoğlu, bayramın tüm dünyaya huzur ve barış getirmesini, kan ve gözyaşının dinmesini diledi. Bakan Çavuşoğlu, "Suriye'de bir ateşkes ortaya çıktı, inşallah bu süreç kalıcı olur ve siyasi dönüşüm, siyasi süreç başlar. Suriye'ye, İran'a, Libya'ya, Yemen'e istikrar, barış gelir. İnşallah bu Kurban Bayramı tüm dünyada barışa ve huzura vesile olur. Tüm milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Mekke'ye, kutsal topraklara hac vazifesini yapmak için giden tüm Müslümanlara da evlerine sağlıklı bir şekilde dönmeleri için dua ediyorum" dedi. Çavuşoğlu, bir süre daha Gazipaşa'da kaldıktan sonra ilçeden ayrıldı.

KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ
Gazipaşa'dan memleketi Alanya'ya geçen Çavuşoğlu, protokol bayramlaşmasına katıldı. Van'da yaşanan terör saldırısını kınayan Bakan Çavuşoğlu, "Bu saldırının hedefi, inançlı olan Kürt kardeşlerimizdir. Bunların dinle, inançla, hakla, hukukla hiçbir ilgisi yoktur. Bu bayramda şehrin ortasında bu bombayı patlatmalarının sebebi de budur" şeklinde konuştu. PKK'nın da FETÖ'nün de kökünü kazıyacaklarının altını çizen Çavuşoğlu, "İçeride ve dışarıda ne yaparlarsa yapsınlar amaçlarına ulaşamayacaklar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözyaşları dinsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN