Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramı turizmci yaptı

Bayramı inin 9 güne çıkarılması, zor bir sezon geçiren turizmcinin yüzünü güldürdü. Antalya otelleri yüzde 100 doluluğa ulaştı

Giriş Tarihi: 16.9.2016
Bayramı turizmci yaptı

Bayramı inin 9 gün olarak ilan edilmesiyle tatilciler otelleri doldurdu. Sektör temsilcileri, bayram döneminde otellerin yüzde 100 doluluğa ulaştığını söyledi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, "Açık olan tesislerin hemen hemen tamamı bayram vesilesiyle doldu. Rusya ile yaşanan olumlu adımlarında atılmasıyla olumlu bir durum ortaya çıktı, bütün tesisler tamamıyla doldu. Türkiye'nin her yerinde bir hareketlilik oldu. İç turizmde çok büyük bir hareketlilik yaşadı" dedi. Bayram tatilinin ardından okulların açılacağını ifade eden Başkan Ayık, çocuklu ailelerin yerine diğer profillerin tatil yapmaya başlayacağını söyledi.

9 GÜNLÜK MOTİVASYON
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ ise " tatilin 9 güne çıkması hem otelcilerimize hem de tatilcilerimize önemli bir motivasyon oldu. Bu sayede Ege eve Akdeniz'de oteller doldu" dedi. Rezervasyonlarda yüzde 15'lik bir artış olduğunu kaydeden Kızıldağ, "Kurban Bayramı tatili 3-4 gün olsa bu kadar olmazdı. 9 günlük tatil sayesinde insanlar uzun planlamalar yapabildi. 20 Eylül'den sonra artmasını beklediğimiz charter seferleri ile bayram sonrası boşluğu dolduracağımızı düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramı turizmci yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN