Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün beyni her yere sızmış

FETÖ’nün belediyelerden sorumlu ismi Erkan Karaaslan’ın Muratpaşa Belediyesi’ne de danışmanlık hizmeti verdiği belirlendi

Giriş Tarihi: 17.9.2016
FETÖ’nün beyni her yere sızmış
Büyükşehir Belediyesi'nde yürütülen FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanan örgütün belediyelerden sorumlu ismi Erkan Karaaslan'ın döneminde Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ilişkisi dışında irtibatlı olduğu belediyeler de bir bir ortaya çıkıyor.

HİZMET İÇİ EĞİTİM VERMİŞ
FETÖ'nün beyin takımında yer alan Erkan Karaaslan'ın, Mustafa Akaydın ile kendi ortaklarına kurdurduğu BEKAD aracılığı ile 'da Muratpaşa Belediyesi'ne de danışmanlık ve seminer hizmetleri verdiği ortaya çıktı. Karaaslan'ın Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (BEKAD) aracılığıyla Muratpaşa Belediyesi'nde hizmet içi eğitim verdiği kendi paylaşımlarıyla belirlendi. BEKAD tarafından 7 Temmuz 2014 tarihinde derneğin sosyal medyadaki sayfasında yapılan paylaşımda, "Kamu Mevzuatı Uzmanı Sn. Erkan KARAARSLAN'ın anlatımıyla Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde düzenlenen hizmet içi eğitimimiz başarı ile sona ermiştir. Seminere iştirak eden katılımcılarımıza ve Muratpaşa Belediyesi yetkililerine; BEKAD ailesi olarak teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi.

FALEZ A.Ş. İDDİALARI
Öte yandan Erkan Karaaslan'ın Antalya'daki ilişkileriyle ilgili çok sayıda iddia da ortalıkta dolaşmaya başladı. Karaaslan ile ilgili ilk iddia Muratpaşa Belediyesi'ne kentte hizmet veren tur şirketlerinin tepkisini çeken Falez A.Ş'yi kurdurduğu ve bu belediyeden danışmanlık ile eğitim ihalesi adı altında 150 bin lira aldığı yönünde. Falez A.Ş, Muratpaşa Belediyesi'nin iştiraki olarak bir süre önce hizmet vermeye başlamış ve yurt içi turlar düzenlemeye başlayınca da şehirdeki diğer tur şirketlerinin tepkisini çekmişti. Belediye yetkilileri çok uygun fiyatlara hiç seyahat etme imkanı olmayanlara yönelik hizmet verdiklerini söyleselerde, fiyatların diğer tur şirketleriyle aynı olduğu ortaya çıkmıştı.

BİLİŞİM ŞİRKETİ ORTAKLIĞI
FETÖ'nün belediyelerden sorumlu beyni ile ilgili bir diğer iddia ise hayli dikkat çekici. Erkan Karaaslan'ın, BEKAD İktisadi İşletmesi Başkanı Mücahid Doğan ile ortaklık yaptığı ve KAMUSİS isimli bilişim şirketini ortak olarak kurudukları iddia edildi. Bu ikilinin bu şirket aracılığı ile bir çok belediyeye bilgisayar programı hizmeti sattığı ortaya atılan iddialar arasında yer aldı. Bu ikilinin kurduğu BEKAD ve KAMUSİS'in şirket adreslerinin Antalya'da aynı yerde olması iddiaları güçlendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün beyni her yere sızmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN