Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapkaçtan korunmak için uzman önerileri

Giriş Tarihi: 20.9.2016
Kapkaçtan korunmak için uzman önerileri

VIP Koruma Uzmanı Gün, gasp, kapkaç, taciz ve yankesicilik gibi sokak suçlarına karşı korunmanın inceliklerini anlattı

Türkiye'nin ilk ve tek Mossad eğitimli anti terör ve VIP koruma uzmanı Alp Nuri Gün, gasp, kapkaç, taciz, yankesicilik ve cepçilik gibi sokak suçlarına karşı korunmanın inceliklerini anlattı. Aynı zamanda Türkiye Krav Maga Federasyonu Antalya İl Başkanı olan Alp Nuri Gün, "Riskleri asgariye indirebiliriz" dedi. Gündelik hayatta dikkat edilecek unsurları sıralayan Gün, "Çantanızda günlük ihtiyacınız dışında nakit bulundurmayın. Dikkati çekecek ölçüde kolye, bilezik ve yüzük gibi takılar takmayın. Pahalı ve gösterişli çantalar kullanmayın. Mümkünse fermuarlı çantaları tercih edin. Çantanızın kapak kısmını vücudunuz tarafına gelecek şekilde taşıyın. Masada otururken çantanızı iskemlenin arkasına asmayın veya yandaki iskemlenin üstüne koymayın. Çantanızı araç yolunun tersi yöndeki kolunuza asın" uyarılarında bulundu.

TRAFİKTE DİKKAT
Her araca binerken etrafında bir tur atarak kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen Gün, "Aracınıza bindikten sonra kapıları kilitleyin. Camlarınızı 5 santimetreden fazla açmayın. Çantanızı oturduğunuz koltuğun altına koyun. ışıklarında satıcı ve çocuklarla konuşmayın, alışveriş etmeyin. Olası hafif trafik kazalarında tenha bir yerde iseniz asla araçtan çıkmayın ve trafik polisini çağırın. Değerli eşyalarınızı yanınıza almayacaksanız arka koltuğa atmak yerinde görünmeyecek bir yere koyun yada bagaja kilitleyin" şeklinde konuştu.

ÇANTANIZ HEP YANINIZDA OLSUN
Riskli bölgelerdeki ATM'lerden özellikle tenha ve gece koşullarında çekilmemesi gerektiğini ifade eden Gün, "Prova için soyunma kabinine girdiğinizde çantanızı mutlaka yanınızda bulundurun. Tezgahtara güvenip tezgah üstünde bırakmayın. Hesap öderken cüzdanınızı çantanızdan çıkarmadan ve içindekileri göstermeden para veya kredi kartınızı çıkarın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapkaçtan korunmak için uzman önerileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN