Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özçekim kazasına 3 yıl hapis

’da yolda yatarak özçekim yapan iki gence kamyonetiyle çarpıp ölümlerine sebep olan sürücü 3 yıla mahkum oldu

Giriş Tarihi: 23.9.2016
Özçekim kazasına 3 yıl hapis
Antalya'da 21 Aralık 2015 tarihinde, tali yolda fotoğraf çektiren Muhammet Bozkurt (17) ve Çağlar Savaşçı'ya (19) kamyonetiyle çarparak ölümlerine sebep olan Uğur Üstündağ'ın cezası belli oldu. 5' Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sürücü Üstündağ, ölen Muhammet Bozkurt'un babası Hayri Bozkurt, Çağlar Savaşçı'nın annesi Nesrin Nesrin Yıldız da katıldı.

GENÇLER ASLİ KUSURLU
Duruşmada Cumhuriyet Savcısı Cem Sağdıç, sanığın kullandığı kamyonet ile yola gereken dikkati vermediğini, hız şartları ve far ışığı altındaki görüş mesafesini ayarlayamayıp dikkat ve özene aykırı davrandığını belirterek, sürücünün 'tali kusurlu' olduğunu ifade etti. Sağdıç, gençlerin ise vakti taşıt trafiğine ait yolda tehlike arz edecek şekilde hareket ettiklerini ve can güvenliklerini tehlikeye düşürdüklerini belirterek 'asli kusurlu' olduklarını belirtti.

SÜRÜCÜ BERATINI İSTEDİ
Duruşmada söz alan müşteki avukatı Süleyman Şahin, kazaya karışan aracın farlarının yanmadığını ve aşırı hızlı olduğunu öne sürerek sanığın asli kusurlu olduğunu savundu. Sürücü Uğur Üstündağ ise kusurunun olmadığını öne sürerek beraatını istedi. Kararı açıklayan mahkeme heyeti, sürücüyü tali kusurlu bularak 3 yıl hapis cezası ile cezalandırdı ve ehliyetine de bir yıl el konuldu. Duruşma çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan avukat Süleyman Şahin, mahkemenin verdiği cezanın yetersiz olduğunu ve vicdanları rahatlatmadığını söyleyerek kararı temyiz edeceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özçekim kazasına 3 yıl hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN