FETÖ okuluydu devletin oldu

Giriş Tarihi: 24.9.2016
FETÖ okuluydu devletin oldu

’da işadamı Necati Can, FETÖ ile bağlantısı olduğu için kapatılan Oğuzhan Eğitim Kurumları’na kiraya verdiği binayı Milli Eğitim’e bağışladı

'da FETÖ'nün eğitim kurumları arasında yer alan Alparslan Ali Can Okulu'nun Milli Eğitim'e devriyle ilgili protokol imzalandı. Valilik makamında düzenlenen imza törenine, Vali Şerif Yılmaz, hayırsever Necati Can ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram katıldı. Vali Yılmaz, hayırsever Can'a teşekkür ederek, "Okula evladı rahmetli Alparslan Ali Can'ın ismini bahşedeceğiz. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Burası daim ve kaim olduğu sürece insan yetiştirecek bir eğitim kurumu olarak devam edecektir. Bu, benim Burdur da imzalamış olduğum ilk eğitime destek kampanyası protokolüdür. Benim için de anlamlı bir imza oldu" dedi.

ÖNEMLİ OLAN BİNA DEĞİL EĞİTİM
Hayırsever Necati Can ise "Bundan sonra bütün beklentimiz gençlerimizin eğitime olan bağlılıklarını devam ettirmeleri ve bu konuda Burdur'u başarıyla temsil edecek yeni neslin yetişmesi. Okul binasını yaptırmak çok önemli bir şey değil. Esas olan orada eğitimin gayretli ve iyi niyetli öğretmenler ve yöneticiler tarafından devam ettirilmesi" ifadelerini kullandı.

BİLİM SANAT MERKEZİ
Hayırsever Necati Can'ın merhum oğlunun isminin verileceği eğitim kurumu Alparslan Ali Can Sanat olacak. Protokol kapsamında okul binası idarece bilim ve sanat merkezi veya ihtiyaç duyulacak diğer eğitim hizmetlerinde kullanılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ okuluydu devletin oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN