Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 milyon Rus bekliyoruz

Giriş Tarihi: 25.9.2016
7 milyon Rus bekliyoruz

Valisi Münir Karaloğlu, “Antalya muhteşem altyapısı ve 385 tane beş yıldızlı otel ve tatil köyüyle 7 milyon Rus turisti ağırlamaya hazır” dedi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) konuğu olarak 'dan gelen gazetecileri makamında kabul ederek, başta ve güvenlik olmak üzere çeşitli konulara ilişkin soruları cevapladı. Uçak krizinden önce iki ülke arasında vizesiz girişler olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, aynı yönde çalışmaların olduğunu belirterek, "Turizm Bakanımız dün Antalya'daydı. Sayın Bakan, Bakanlar Kurulu'na charter uçak başı desteğinin 2017 yılında da devam etmesi konusunda teklif götürecek" diye konuştu.

HEDEF 8.5 MİLYON TURİST
Tüm İspanya'dan fazla beş yıldızlı otele sahip Antalya'nın, sahip olduğu muhteşem alt yapısı ve 385 tane beş yıldızlı otel ve tatil köyü ile 2014 yılında ağırladığı Rus misafirin en az 2 katını ağırlama potansiyeline sahip olduğunu belirten Vali Karaloğlu: "Gelecek olan her Rus misafirimizi memnun edecek potansiyelimizin olduğunu biliyoruz" dedi. 2016 yılını 500 bini Rusya'dan, 8-8,5 milyon turistle kapatmayı hedeflediklerini kaydeden Vali Karaloğlu: "Ekim ve Kasım ayında beklentimizin üzerinde rezervasyon var" şeklinde konuştu.

GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Vali Karaloğlu, 13 milyon misafirin ağırlandığı Antalya'da güvenliğin her zaman önemli olduğuna vurgu yaparak: "İstanbul'daki havalimanında yaşadığımız olaydan sonra, şehrin giriş çıkışları ve Belek gibi turizm alanlarındaki güvenlik tedbirlerini artırmış durumdayız. Eskiden havalimanına giren araçların yüzde yirmisi aranırken, bugün her aracı arıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 milyon Rus bekliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN