Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik için dolgu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında hastalarına hizmeti veren Op. Dr. Duygu Aksoy, estetik amaçla yapılan dolgu uygulamaları hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Gençlik için dolgu

Antalya'da Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında hastalarına hizmeti veren Op. Dr. Duygu Aksoy, estetik amaçla yapılan dolgu uygulamaları hakkında bilgi verdi. Dolgunun ciltteki ince ve derin kırışıklıkların giderilmesi, ciltteki hacim kaybının ve çukurların yok edilmesi amacıyla cilt altına uygulanan özel enjeksiyon tedavisi olduğunu anlatan Aksoy, seçilen dolgu malzemesinin alerjik, toksik, karsinojenik olmaması gerektiğine çekti.

YÜZ VE ELDE DOLGU KULLANIMI
Dolgunun en yaygın kullanıldığı bölgenin yüz bölgesi olduğunu ifade eden Duygu Aksoy, "Estetik amaçla uygulanan dolgu maddeleri burun kenarlarındaki kırışıklıklara, ağız kenarlarındaki sarkmalara, elmacık kemiğinin bulunduğu bölgenin dolgunlaştırılmasında kullanılmaktadır. İnce dudakların ya da yaşla incelmiş dudakların kalınlaştırılmasında dudak içine uygulanmaktadır. Gözaltı çukurlarının iyileştirilmesinde dolgu uygulamaları yapılabilir. El üzerine yapılan dolgu uygulamaları, zamanla hacmini kaybetmiş ve yaşlı görünen ellerin daha genç görünmesine neden olur" dedi. Estetik amaçla yapılan dolgu uygulamalarının kısa süren ve ağrılı olmayan bir işlem olduğunu anlatan Duygu Aksoy, "Uygulama cildin durumuna ve kullanılan dolgu maddesine göre 6 ay ila 1 yıl sonra tekrarlanabilir. Kişi günlük aktivitesine hemen geri dönebilir" diye konuştu.

UZMAN UYGULAMALI
Estetik amaçla yapılan dolgu uygulamalarının tecrübeli olan bir doktor tarafından uygulanması gerektiğini belirten Aksoy, yapılan tüm estetik uygulamalar kadar işlem sonrası hastanın evde cilt bakımının da önemine dikkat çekti. Duygu Aksoy sözlerini şöyle tamamladı: "Hastanın cildini yatıştırmak oluşan ödem ve kızarıklığı gidermek için sakinleştirici özelliği olan maskeler tercih ediyoruz. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi dolgu uygulamaları da kişiye göre planlama ve uygulama gerektirir. Doğal ve güzel sonuçlar için doğru planlama ve uygulama çok önemlidir. Günübirlik işlemler olması ve kişiyi sosyal hayattan kısıtlamaması yanında basite alınmaması gerekir. Uygulama uzman hekimce yapılmalıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik için dolgu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN