Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gerdan sıkılaştırma ve gıdı-boyun estetiği

Neştersiz ameliyatsız yüz gençleştirmede yeni bir dönem başladığını açıklayan Uzm. Dr. Hüray Hügül, ciltteki sarkmalar ile savaşmanın sırlarını paylaştı

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Gerdan sıkılaştırma ve gıdı-boyun estetiği

Dermatoloji ve Veneroloji Uzmanı Dr. Hüray Hügül, ciltteki sarkmalarla savaşmanın sırlarını anlattı. Yer çekiminin güçlü etkisine içinde en çok gerdan ve boynun maruz kaldığını anlatan Hügül, "Yüzümüz ve cildimiz yılara meydan okurken her ne kadar kırışıklarla daha rahat savaşsak da sarkmalar ve yorgun görünümle baş etmek zor oluyor. Otuzlu yaşlardan sonra sinsice başlayan kolajen ağı gevşemesi; ileriki yıllarda yanaklardan çene çizgisinin altına doğru belirginleşen yüz ovalitesi bozukluklarına sebep olmaktadır. Gıdı ve gerdan bölgesinin yer çekimine yavaş yavaş yenik düşmesi sonucu gerdanda katlantılar ve çene altında sarkmalar meydana geliyor" ifadelerini kullandı.

ÖNLEM ALINMALI
Eski fotoğraflarla yenileri karşılaştırıldığında kırışıklık oluşmamasına rağmen boynun kalınlaştığı ve yanakların aşağı doğru inmeye başladığının fark edildiğinin altını çizen Hügül, "İşte bu noktada işler daha da ilerlemeden önlem almak gerekiyor. Çene askıları, ip ile ağ örme, ameliyatsız yüz ve gerdan germe, saten yüz germe, porselen yüz germe, botox, fokusultrason ve radyofrekans gibi yöntemler kullanılarak gerdan ve boyun bölgesinde eski sıkı görünüm elde edilebiliyor" diye konuştu.

ÇENE ASKILARI VE İP İLE
Bütün da neştersiz yüz gençleştirmede yeni bir dönem başladığını duyuran Hügül, şöyle konuştu: "Bu döngüyü geri çevirmek için en etkili yöntemlerden biri sarkan bölümleri geriye doğru çekmek ve asmaktır. Kesi ve dikiş yok, çok daha uzun etkili ve işlem sadece 30- 45 dakika sürüyor. Yani hasta bir gün sonra sosyal yaşamına ve işine geri dönebiliyor. Sonuç zahmetsiz, güvenilir ve hızlı bir etki. Cilt altı dokular zarar görmeden, yüze istenen form verilebiliyor. Kaşlar kaldırılıyor, çene yanlarındaki ve boyundaki gevşeklik gideriliyor, istenirse çene ucu öne alınabiliyor, boyundaki bantlar yok ediliyor. Yani yüz sıkı bir topuz yapılmış hale getiriliyor. Bu yöntemle kişinin yaşı yaklaşık 8-12 yaş geriye çekilebiliyor. Erken yaşlarda cildinde sarkmaları olanlar ya da yorgun bir ifade taşıyanlar için ideal olan bu yöntemin en büyük avantajı iz bırakmaması, üstelik morluk ve şişliğin daha az olması da tercih sebepleri arasında önemli bir yer tutuyor."

SATEN YÜZ GERME
Bir diğer devrim niteliğindeki çözümün ameliyatsız, zahmetsiz ve tüm dünyada etkinliğini gün geçtikçe gösteren BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe yöntemi olduğunu açıklayan Hügül, "Fokus Ultrason ve Radyofrekans prensibine dayanan Saten Yüz Germe, birer hafta arayla 4 seans halinde yüz ve gerdan bölgenize uygulanıyor. Bu yöntem; alın, göz çevresi, yanaklar, dudak çevresi, çene ve yüz ovalitesi, gıdı ve gerdan sıkılaştırmada son yılların dünya çapındaki en iyi ''My Face My Body Awards Winner'' ödülünü alan ve İngiliz teknolojisiyle geliştirilmiş FDA onaylı üstün bir yöntemdir. Bu metod ağrısız, acısız ve neştersiz olmasıyla da ön plana çıkmaktadır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerdan sıkılaştırma ve gıdı-boyun estetiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN