Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıkı ve formda

Esteform Güzellik ve Spor ’nin sahibi Günaltay, 21. yüzyılın spor hareketi EMS Miha Bodytec hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Sıkı ve formda

Esteform Güzellik ve Spor 'nin sahibi Günaltay, 21'inci yüzyılın spor hareketi EMS Miha Bodytec hakkında bilgi verdi. Miha Bodytec'in diğer antrenman yöntemlerinin bittiği yerde başladığını ifade eden Günaltay, "Neredeyse tüm ana kas grupları, aynı anda ve aynı amaca yönelik olarak farklı şiddetlerde aktive edilir. Karın ve basen bölgesindeki en zor aktive edilen kaslar bile etkin bir şekilde çalıştırılır. Metabolik ve enzim aktivasyonu hızlanır ve böylece vücudun tüketimi hızla artar. Kas performansı artar, fazla yağ enerji olarak yakılır ve azalır. Bu etki antrenmandan sonra bile saatlerce devam eder" şeklinde konuştu.

DOĞAL BİR SIKILIK
Güçlü kas aktivasyonunun aynı zamanda kolajen oluşumunu artırdığını ve deri altındaki kan dolaşımını hızlandırdığını anlatan Banu Günaltay, "Enerji tüketimi uzun vadeli olarak artar. Özellikle bel ve basen bölgesindeki istenmeyen görüntü, bağlayıcı dokuların güçlenmesi ve kasların sağlıklı duruma gelmesi ile daha sıkı bir hal alır. Kas yapısı güçlenir ve kas görüntüsü daha belirgin hale gelerek tüm vücut fit bir görünüm kazanır. Tüm bu etkenler aynı zamanda selülit görünümünün giderilmesi için de var olan en etkili yöntemlerden birini oluşturur" dedi.

BEL VE SIRT ODAKLI ANTRENMAN
Banu Günaltay, Miha Bodytec'in bel ağrısına karşı da etkili bir yöntem olduğunu savundu. Bel ağrısının günümüz dünyasında genç veya yaşlı herkesin ortak sorunu olduğuna dikkat çeken Günaltay, sözlerini "Stres, omurgaya binen yük ve destekleyici kasların öneminin farkında olmama durumu, bu problemin başlıca sebepleri. Zaman ilerledikçe bu problemi ortaya çıkaran sebepler kronik bir hal alıyor ve her geçen gün daha olumsuz bir şekilde hayatımızı etkiliyor. Ağrı arttıkça antrenman yeteneğimiz azalıyor ve kaslar güçsüzleştikçe ağrı artıyor. Tam bir kısır döngü. Ancak artık bu döngüyü tersine çevirecek bir çözüm var. O da bel ve sırt odaklı antrenman" diye tamamladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıkı ve formda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN