Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Firari FETÖ’cünün alacak kumpası

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Firari FETÖ’cünün alacak kumpası

Mark’nın sahibi Ünal kaçtı ama şirketi kiraları toplamayı sürdürdü. Şimdi de temlik yöntemi ile bankaların peşine düştüğü kiraları ailesine ait bir şirkete aktarmak istiyor

Antalya'da planlaması yapıldığı günden beri tartışmalara neden olan Mark Alışver 'nde garip şeyler oluyor. AVM'de yer alan mağazalar, 15 Temmuz'dan sonra da aylık kiralarını FETÖ soruşturmaları kapsamında aranan ve yurt dışına kaçtığı düşünülen Hilmi Ünal'ın başında olduğu Kadıahmetoğulları AŞ'ye yatırmaya devam etti. Bu ay ise mağazalara Kadıahmetoğulları AŞ'nin borcuna karşılık kiraları talep eden bankalardan haciz ihbarnameleri gelmeye başladı. Ardından mağazalara gelen alacağın devri (Temlik) belgeleri ile iş daha da karıştı. Gelen belgelere göre, Kadıahmetoğulları şirketi AVM'deki hakkını MLC Döner isimli şirkete devrettiğini açıklayarak bundan sonra kiraların MLC Döner şirketine yapılmasını istedi.

İKİSİ DE ÜNAL AİLESİNİN
MLC Döner'in ticari sicil kayıtlarına bakıldığında da ilgi çekici bir tablo ortaya çıktı. 2013 Haziran ayında kurulan şirketin, 2014 Ağustos ayında Ünal ailesine devredildiği görülüyor. Antalya'nın en büyük AVM'lerinden olan Markantalya'da 160'ın üzerinde mağaza bulunuyor. AVM'nin toplam aylık kira geliri ise milyon dolarlarla ölçülüyor.

Kadıahmetoğulları'nın Bankasya ve Kuveyt Türk başta olmak üzere birçok bankaya yüz milyonlarca liralık borcu bulunuyor. Kadıahmetoğulları'nın bankalara olan yüklü borcu nedeniyle şirketin gelirlerine bankalar tarafından el konulduğu ve şirketin temlik işlemiyle kira gelirlerini kaçırmaya çalıştığı öne sürülüyor. Alışveriş merkezinin kiracıları ise kira bedellerini nereye yatıracaklarını şaşırmış durumda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Firari FETÖ’cünün alacak kumpası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN