Türkiye'nin en iyi haber sitesi

istiyor

15 yaşındaki , kas erimesi hastalığı ile mücadele ediyor. Ailenin tek dileği, evlatlarının daha iyi şartlarda tedavi edilmesi

Giriş Tarihi: 11.10.2016
Furkan yürümek istiyor
Antalya'da yaşayan Tülay ve Enver Küçük çifti, kas erimesi hastalığı teşhisi konulan çocukları 15 yaşındaki Talha'nın daha iyi şartlarda yaşaması için destek bekliyor. Küçük ailesinin 3 çocuğundan en küçüğü Furkan Talha, 1.5 yaşında yürümeye ba��ladı. Yürümesinde sıkıntı gördükleri Furkan Talha'yı hastaneye götürdüklerinde doktorlar kalça çıkığı olduğunu söyleyip aileyi gönderdi. Yürümesindeki sıkıntının devam etmesi üzerine Furkan'a 4 yaşında kas erimesi teşhisi konuldu. 8 yaşına kadar yürüyen Furkan, okula başladığı yıl hastalığı dolayısıyla yürüyemez oldu.

DURAN KALBİ ÇALIŞTI
Geçen ay öksürmeye başlayan Furkan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde bir gün kaldıktan sonra taburcu edildi. Evinde fenalaşan Furkan'ın kalbi durdu. Baba Enver Küçük, kalp masajıyla Furkan'ı tekrar hayata döndürmeyi başardı. Akdeniz Üniversitesinde tedavi olmaya başlayan Furkan'ın ailesi de yaklaşık bir aydır hastane bahçesinde oğullarının iyileşmesi için çaresiz bekliyor.

TABURCU OLMASIN
Furkan'ın güvenlik görevlisi olarak çalışan ablası Çilem Küçük de kardeşini bir an olsun yalnız bırakmıyor. Maddi durumlarının iyi olmadığını söyleyen abla Küçük, "Kardeşimin taburcu olmaması için dua ediyoruz. Çünkü evde bakacak durumumuz yok. Bu hastalığa zengin hastalığı deniliyor" diye konuştu. 7 yıldır yürüyemeyen Furkan da, ailesine rüyalarında yürüdüğünü gördüğünü anlatıyor. Gözü yaşlı aile, Furkan için yardımseverlerin desteğini bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Furkan yürümek istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN