Mezarcı’ya prömiyeri

Giriş Tarihi: 19.10.2016
Mezarcı’ya dünya prömiyeri

Rengahenk İzleyici Ödülü adayı Mezarcı, prömiyerini de ’da yaptı. kral mezarlarındaki çekimlerde zorlandığını söyledi

Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında 'Rengahenk' bölümü ile Türk sinemasından yarışma dışı 10 yeni film seçkisi sinemaseverlerle buluşuyor. Seçkiden bir film de halk oylamasıyla Rengahenk İzleyici Ödülü'nün sahibi olacak. Film aynı zamanda prömiyerini de Film Festivali kapsamında gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gören filmin ardından film ekibi sinemaseverlerle buluştu.

BAŞKAN SÜRPRİZİ
Filmle ilgili en ilginç ayrıntı ise Dalaman'da çekilmesini sağlayan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz'dan geldi. Film ekibi ile Antalya'ya gelen Başkan Şaşmaz, Talip Karamahmutoğlu'yla iletişime geçtiğini belirterek, 'İlçemiz doğal bir film platosu' sözleriyle yönetmeni kendi köyü olan Şerefler Köyü'nde film çekmeye ikna ettiğini söyledi. 200 metre yükseklikteki kral mezarına çıkmak zorunda kaldığını anlatan ise, "Yükseklik korkumu o anda hatırladım. Yönetmenimiz beni motive etmeye çalıştı ama onun da yükseklik korkusu varmış. O çekimde çok zorlandık" dedi.

OSMAN ŞAHİN'İN ÖYKÜSÜNDEN
Usta yazar Osman Şahin'in öyküsünden sinemaya uyarlanan Mezarcı filmi yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya'da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder'in babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü'ne dönmesiyle başlıyor. Köyde yerli ve yabancıların sahibi olduğu milyon dolarlık villalar, Ejder'in köyde mezarcılık alanında büyük bir potansiyel görmesine neden oluyor ancak işler planladığı gibi gitmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarcı’ya dünya prömiyeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN