Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sır perdesi aralanıyor

Ormanlık alanda cesedi bulanan özel bir bankanın müdürü Ahmet U. ile ilgili sır perdesi aralanıyor

Giriş Tarihi: 26.10.2016
Sır perdesi aralanıyor
Bir bankanın şube müdürü olan Ahmet U. geçen Cuma Burdur- Dağ Yolu'nda ormanlık alanda başından vurulmuş halde ölü bulundu. Kamuoyu, olayı 'İntihar mı, cinayet mi?' diye tartışırken, geçen Pazartesi bankanın bazı mudilerinin savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine olayın seyri değişti.

MUDİLERDEN ÇARPICI İDDİALAR
Banka mudilerinin iddiasına göre, 'Şube Müdürü Ahmet U, Isparta ve Burdur'da tanıdığı bazı kişilere bankasının fonundan 3 kat faiz verilecek diyerek yatırmasını istedi. Her mudiden 100 bin TL ve üzeri yatırmasını isteyen Müdür Ahmet U, yine başka bir iddiaya göre, 10 milyon TL'ye yakın parayı mudilerin haberi ve imzası olmadan çeşitli zaman dilimlerinde çekti. Mağdur oldukları gerekçesiyle Isparta Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını belirten ve ismini vermek istemeyen bazı mudiler, "Çeşitli zamanlarda bu sizin paranızın faizi diyerek para veriyordu. Olay günü yaptığımız araştırmada ise hesabımızdaki paraların olmadığını gördük. Paralarımız bizlerin haberi ve imzası olmadan çekilmiş. Ne zaman ana paramızı çekmeye gitsek bizleri oyalıyordu. Bu süreç yaklaşık 2 yıldır bu şekilde devam etti" diyerek dilekçe verdiler.

KOMİSYON, KONUYU ARAŞTIRCAK
Diğer yandan, mağdurların başvurusunun ardından söz konusu bankanın bölge müdürlüğü tarafından bir komisyon oluşturulduğu ve iddia edilen konuları araştıracağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sır perdesi aralanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN