Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk parkında çilingir sofrası

Antalya’da çilingir sofralarının kurulduğu çocuk parkları ve çöp yığınlarının oluştuğu mahalle araları SOS veriyor. Aileler tedirgin

Giriş Tarihi: 31.10.2016
Çocuk parkında çilingir sofrası

Antalya'da Muratpaşa ilçesi Güvenlik Mahallesi Çallı Çocuk Parkı'nda mekan takımı olarak tabir edilen kişilerin çilingir sofrası kurup etrafta terör estirmesi bölge halkını çanından bezdirdi. Her gün yüzlerce çocuğun aileleriyle birlikte gelip oynadığı parkın, psikopat ve alkollülerin mekanı haline geldiğini belirten mahalle sakinleri, "Artık parka çocuklarımızla gitmeye korkar hale geldik. Günün her saatinde madde bağımlısı ve mekan takımı tabir ettiğimiz kişiler burada alkol alıp birbirleri ile kavga ediyor. Etrafı kırıp döküp çöplerini atıp gidiyorlar" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

PARKA BAKILMIYOR
Mahalle sakinleri parka belediye tarafından bakılmadığı için mekan takımının uğrak yeri haline geldiğini de öne sürerek tepkilerini dile getirdi. Parkın bakımsızlıktan virane bir görüntüye büründüğünü de belirten vatandaşlar, "Son bir yıldır hiçbir belediye görevlisi bu parka gelip bakmadı. Park ve civarı bakımdan geçirilmedi. Çocukların bindiği materyaller ve salıncaklar bile tehlike saçıyor" dediler.

ÇÖPLER ALINMIYOR
Mahallesi sakinleri ise parkların yanı sıra apartmanların arasında kalan boşluklarda oluşan çöp yığınlarının görevlilere söylemelerine rağmen alınmadığını, Güvenlik Mahallesi 287 sokak içinde yer alan Akın Kız Öğrenci Yurdu ile Uysal Apartmanı arasındaki boşluğun çöplük haline geldiğini kaydederek, "Burasını belediyeye ve Turuncu Masa'ya bildirmemize rağmen kimse gelip temizlemiyor" dediler.

SOĞUKSU DA RAHATSIZ
Soğuksu Mahallesi sakinleri ise park kenarlarında ve çöp konteynırlarının kenarında çöp birikmesinden şikayetçi. Yeraltına alınan konteynerlerin artık etrafa koku saçtığını belirten 305 sokak sakinleri, "Çöp konteyneri dışına bırakılan atık maddeler günlerce alınmıyor. Belediyeyi arıyoruz, 'Turunç Masa'ya bildirin' deniyor. Ancak buraya yaptığımız başvuruya 3-4 ayda bile bize dönülmüyor. Lara'daki park ve çöp her gün alınırken Bayındır ve Güvenlik'teki parkların yüzüne bakılmıyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk parkında çilingir sofrası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN