Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Böyle kiracı düşman başına

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Böyle kiracı düşman başına

Kepez’de arsalarına kaçak inşaat yapan kiracılarından şikayetçi olan iki ortak, kaçak yapı yıkılmadığı gibi bir de kiracıları adına 17 bin lira cezaya çarptırıldı

Antalya'nın Kepez ilçesinde Abdil Çamır ve Cemil Kurt, sahibi oldukları arsayı, üzerindeki 6 metrekarelik gecekonduyla birlikte çit teli üretimi yapan bir esnafa kiraladı. Kiracı önce 48 metrekarelik bir büro inşa etti, ardından bir de 590 metrekarelik bir depo kondurdu. Mülk sahiplerinin Kepez Belediyesi'ne kaçak yapıyla ilgili ihbarda bulunmasına karşın adım atılması gecikti.

CEZA MÜLK SAHİBİNE
Abdil Çamır ve Cemil Kurt ilk şikayetlerini 2011 yılında yaparken, geçen süre içerisinde 5 kez yıkım kararı alınmasına rağmen kaçak yapı bir türlü yıkılamadı. Kaçak ticaret merkezi defalarca mühürlenmesine karşın faaliyetlerini sürdürdü. Bu süre içerisinde kaçak ticari yapı nedeniyle bir de Kepez Belediyesi tarafından ev sahiplerine kaçak ticari alanla ilgili 17 bin 648 lira ceza kesildi. Cezanın kiracıya kesilmesi gerektiğini ifade eden mülk sahipleri İdare Mahkemesi'ne cezanın iptali için dava açtı. 5 yıllık hukuksal mücadelenin sonunda yıkımın ilk aşaması gerçekleşti. 48 metrekarelik büro bölümü yıkılırken, kiracıya depodaki malzemeleri boşaltması için 5 gün süre verildi. Mülk sahiplerinin avukatı Eyüp Muslu, ön izinler alınmasına rağmen alana yapılması planlanan konut ve ticari alan projesinin 6 aydır kaçak yapıların yıkılamaması nedeniyle hayata geçemediğini açıkladı. Yaşanan gecikme nedeniyle arazi sahiplerinin zarar ettiğini vurgulayan Muslu, sürecin takipçisi olacaklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böyle kiracı düşman başına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN