DEAŞ sanıklarına ceza yağdı

Giriş Tarihi: 3.11.2016
DEAŞ sanıklarına ceza yağdı

Bombalı eylem hazırlığı yaparken yakalanan DEAŞ üyelerine ceza yağdı

Antalya'da polisin geçen 31 Mayıs'ta düzenlediği operasyonda canlı bombalı eylem gerçekleştirmek istedikleri iddia edilen Mohamed Naser, İbrahim Alhammoud, Hasan Tabak, Abdülbasit Abduli, Meizar Alali Alkharfan ile Abdülhay Tabak tutuklanmış, 2 adet 3 cepli intihar saldırısı yeleği, 2 basma butonu düzeneği ile 4 elektrikli kapsül ele geçirilmişti.

TEHDİT İLE GETİRMİŞ
Sanıklardan Hasan Tabak'ın 'Telegram' üzerinden haberleştiği Abu Ahmed kod adlı teröristten aldığı talimatla Kilis'te buluştuğu, 'Hammudi' kod adlı teröristin verdiği patlayıcıyla düzenekleri 'Amca kızı Sümeyye' parolasıyla intihar eyleminde bulunacakları iddia edilen Mohamed Naser ile İbrahim Alhammoud'a teslim etmek üzere Antalya'ya getirdiği ileri sürüldü. Sanıklardan Hasan Tabak, bombayı DEAŞ'ın tehdidiyle Antalya'ya getirdiğini iddia etti. Gözaltına alındığında polise 'Amca kızı Sümeyye' sözünün bir şifre olduğunu söyleyen Tabak, mahkemede ise bu beyanını reddetti. Tüm sanıkların hazır bulunduğu karar duruşmasında mahkeme, örgüt üyeleri arasında komisyon karşılığı para transferi yaptıklarını söyleyen Meizar Alali Alkharfan ile Abdülbasit Abduli'nin beraatına karar verdi. Patlayıcıları, canlı bombalar Mohamed Nesar ile İbrahim Alhammoud'a teslim etmek isterken yakalandığı ileri sürülen Hasan Tabak, silahlı terör örgütüne üye olmak, tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma ve el değiştirme suçundan toplam 12 yıl 6 ay hapis ve 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

CANLI BOMBALARA 6 YIL
Hasan Tabak'ın getirdiği patlayıcı maddeleri teslim alıp kendilerini patlatacakları iddia edilen Mohamed Naser ile İbrahim Alhammoud ise 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3'er ay hapse mahkum edildi. Karar duruşmasına SEGBİS üzerinden Konya'dan katılan Abdülhay Tabak da aynı zamanda damadı olan kardeşinin oğlu sanık Hasan Tabak'a para gönderdiği için silahlı terör örgütüne yardım etmek suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DEAŞ sanıklarına ceza yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN