Yıllara meydan okuyor

Giriş Tarihi: 3.11.2016
Yıllara meydan okuyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde geliniyle yaşayan 108 yaşındaki eski pehlivan Ali Kocaer, asırlık yaşına rağmen hem bütün işlerini kendi görüyor hem de bahçesindeki işlere devam ediyor

Antalya'nın Kaş ilçesinde yaşayan 1908 doğumlu, 108 yaşındaki eski pehlivan Ali Kocaer, yaşına rağmen tüm ihtiyaçlarını kendisi görmeye devam ediyor. İlçeye 47 kilometre uzaklıktaki Hacıoğlan Mahallesi'nde yaşayan Kocaer, ilerleyen yaşına rağmen evinin bahçesindeki zeytinliğiyle ilgileniyor. İlçenin bilinen en yaşlı kişisi olan Kocaer, 2006 yılında ilk, 2008 yılında ise ikinci eşini ve 9 yıl önce de hayatta kalan tek çocuğu Mehmet'i kaybettikten sonra gelini Halide Kocaer ile yaşamaya devam ediyor.

DOĞAL YAŞAM
3 torunu ve 5 torununun çocuğu bulunan Ali Kocaer, babasının Kurtuluş Savaşı sırasında hayatını kaybetmesi nedeniyle çocukluğunun fakirlikle geçirdiğini bildirdi. 15 yıl karakucak pehlivanlığı yaptığını ve kendisine 'Şeytan' lakabının takıldığını vurgulayan Kocaer, 15 yıl da köy muhtarlığı yaptığını anlattı. Çocukluğumdan beri ekmekle tarhana çorbası içtiğini anlatan Ali Kocaer, "Yoğurt, yumurta ve tarladaki domatesi yiyerek sağlıklı yaşadım" diye konuştu. Her sabah, evin avlusunda bulunan bahçesini gezip ağaçları kontrol ettiğini dile getiren 108 yaşındaki eski pehlivan Ali Kocaer, geçimini ise devletin verdiği yaşlılık maaşıyla sürdürdüğünü kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıllara meydan okuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN