Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın şoförler direksiyonda

Kemer’de iki servis aracında çocuklar kadınlara emanet. Hülya Yıldırım 5, Binnur Durkoç ise 10 yıldır çocukları okullarıyla evleri arasında taşıyor

Giriş Tarihi: 4.11.2016
Kadın şoförler direksiyonda

Antalya'nın Kemer ilçesinde servis şoförlüğü yapan iki kadın, hafta içi her gün okul yollarını aşındırıyor. Kadın şoförler Binnur Durkoç ve Hülya Yıldırım, ilçedeki bir rehabilitasyon merkezi ile okulda servis şoförlüğü yapıyor. Kadın şoförler, öğrencileri güvenli şekilde okullarına ulaştırmak için direksiyon sallarken, şoför koltuğunda kadınları gören kimi vatandaşlar, ilçede sık rastlamadıkları bu duruma şaşırıyor.

BABA MESLEĞİNİ YAPIYOR
Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan 3 Ortaokulu'nun öğrencilerini taşıyan Binnur Durkoç, 2006 yılından beri okul servisi kullandığını söyledi. 38 yaşında ve bir çocuk annesi olan Durkoç, kızının da kendi servisinde okula gidip geldiğini anlattı. Babasının eski servis şoförü olduğunu ve kendisini bu mesleği yapmaya yönelttiğini dile getiren Durkoç, "Çocukları çok seviyorum. Servisteki diğer öğrenciler de benim çocuklarım gibi" dedi.

TEMİZLİK ÖNCELİKLİ
Yaklaşık 5 yıldır özel bir rehabilitasyon merkezinin servisinde şoförlük yapan 34 yaşındaki Hülya Yıldırım ise kendi isteği ile bu mesleği seçtiğini ve ailesine maddi destek amacıyla çalıştığını söyledi. Aracının temizliğini ve her türlü bakımını kendisinin yaptığını belirten Yıldırım, "Temizlik benim için çok önemli. Çocukların sağlığı açısından kendim temizliyorum. Mesleğimi severek yapıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın şoförler direksiyonda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN