Antalya yatırımla sağlıklı büyüyor

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Antalya yatırımla sağlıklı büyüyor

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya’da çok önemli sağlık yatırımlarının peş peşe hayata geçirilmeye başlandığını söyledi

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya'da sağlık alanında çok önemli yatırımlar hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu yatırımlar hem vatandaşa verilen sağlık hizmetlerinde iyileşmeyi, hem de sağlık turizminde büyümeyi getirecek" dedi. Sütçüler'deki Türkiye'nin ilk dijital hastanesi olan Kepez Devlet Hastanesinde polikliniklerin ay sonunda hizmete geçeceğini açıklayan Sümer, Türkiye'nin en büyük acil servisine sahip olacak Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ek binasının çocuk bölümünün önümüzdeki günlerde açılacağını, hastanenin Şubat'ta ise tamamen hizmete açılacağını söyledi.

75 MİLYONLUK HASTANE
Rıza Sümer, Kepez Devlet Hastanesinin temelinin 2014 yılı Mart ayında atıldığını hatırlatarak, "75 milyon 844 bin 500 TL ihale bedeli olan hastane 54 bin 307 metrekare kapalı alana sahip 3 ana blok olmak üzere toplam 10 bloktan oluşuyor. Geçici kabuller yapıldı. Ay sonunda poliklinikler hizmet vermeye başlayacak. Ameliyathaneler ve yataklı hizmetler daha sonra devreye girecek" diye konuştu. Antalya'nın en büyük onkoloji merkezinin de Kepez Devlet Hastanesinin yanında kurulduğunu hatırlatan Sümer, yanık tedavi merkezinin de olacağı hastanede, anjiyo ve açık kalp ameliyatları da yapılacağı bilgisini paylaştı.

KAMERALI YOĞUN BAKIM
Hastanenin Türkiye'nin ilk dijital hastanesi olacağının altını çizen Sümer, "Kepez Devlet Hastanesinde tüm işlemler elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Doktor ve hemşireler kağıt-kalem yerine tablet bilgisayar kullanacak. 'Kağıtsız Hastane Projesi'yle tedavi sürecinde hastalarla ilgili tüm verilere tablet bilgisayarlar ya da akıllı telefonlarla ulaşılabilecek" dedi. Sümer hastanedeki elektronik donanımla ilgili şöyle konuştu: "Hastane yürüyen merdivenleriyle, asansörleriyle bir otel ve alışveriş merkezi görünümüne sahip. Teknolojinin imkanları vatandaşların memnuniyeti için sonuna kadar kullanılıyor. Mesela yoğun bakım servisi kamera ile takip edilecek. Belirli saat aralıklarında, hasta yakınlarına internet üzerinden canlı yayını izlemek için izin verilecek. Böylece yoğun bakımda olduğu için göremediği yakınlarının durumunu gözleriyle görebilecek." Kepez bölgesinde ayrıca 54 ünitelik Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin hizmete girdiğini belirten Sümer, Kepez Belediyesi eliyle Kuzeyyaka, Göksu, Duraliler, Altınova, Fevzi Çakmak ve Yükseliş mahallelerine Aile Sağlığı Merkezi kazandırıldığını açıkladı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ACİLİ
Rıza Sümer Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin yılbaşında tamamlanacağını, ancak Şubat ayını bulması beklenen açılıştan önce çocuk bölümünün taşınacağını açıkladı. Eğitim ve Araştırma Hastanesinde özellikle yoğun bakım ve acil bölümünde ihtiyacı olduğunu hatırlatan Sümer, "89 milyon TL ihale bedelli ek binada 40'ı yeni doğan, 42'si yetişkin ve çocuk olmak üzere 82 yoğun bakım odası olacak. Yani hastanenin yoğun bakım kapasitesi ikiye katlanacak. Ayrıca Türkiye'nin en büyük acil servisi de hastane bünyesinde olacak" açıklamasında bulundu.

YENİ YATIRIMLAR
Aşır Aksu Hastanesi yerleşkesinde yapılan 30 yataklı AMATEM Ünitesinin açılışının yapıldığını hatırlatan Rıza Sümer, "Ayrıca Sağlık Bakanlığımızın yatırım planları arasında 300 yataklı Aksu Devlet Hastanesi, 75 yataklı Finike Devlet Hastanesi, 50 yataklı Demre Devlet Hastanesi, 150 yataklı Konyaaltı Devlet Hastanesi de bulunuyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya yatırımla sağlıklı büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN