Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’de büyük takas

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Kepez’de büyük takas

Başkan Hakan Tütüncü, 23 milyon TL’lik takas ile konut alanında kalan vakıf arazilerinde, 40 yıl süren tapu probleminin çözüldüğünü söyledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bölge halkına tapu müjdesi verdi. Tütüncü, Kepez'de vakıf arazilerinde gecekondusu bulunan 5 binden fazla kişinin 40 yıllık tapu problemlerinin çözümünü beklediğini söyledi.

TAPULARI VERİLECEK
Tapu sorununu çözebilmek için 8 yıldır hummalı çalışma gerçekleştirdiklerine işaret eden Tütüncü, "Geçtiğimiz hafta Vakıflar Meclisi, Kepez'in en büyük takasını, yani 23 milyon TL değerindeki gayrimenkulün Vakıflar ile Milli Emlak arasında takasını onayladı. Bir başka ifade ile 23 milyon TL'lik Vakıflar arazisi Kepez'de takas yoluyla artık Hazine arazisi haline geldi. Hazine arazi haline gelen vakıf arazilerini belediyemiz devralacak ve hak sahiplerine tapularını verecek" açıklamasını yaptı. Başkan Hakan Tütüncü, ticari alandaki vakıf parselleriyle ilgili de "Takas, ticari alanda kalan vakıf parsellerini kapsamıyor. Sütçüler ile Yeşilırmak caddelerindeki ticari kısımda kalan vakıf parsellerinin takasla tapu problemini çözümünü kapsayan çalışmamız ise devam ediyor" bilgisini verdi.

TAKAS NASIL OLACAK?
Başbakanlığın onayının ardından takas için Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalanacak. Daha sonra belediyeye bir protokolle devredilecek olan parseller, gecekondu yasası uyarınca hak sahiplerine, encümen marifetiyle belli bir ücret karşılığında tahsis edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’de büyük takas
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN