Sağlıkta sorunlar filmlerde kaldı

Kepez Devlet Hastanesinde incelemede bulunan Antalya Milletvekili Samani, sağlık alanında yaşanan sorunların, yatırımlarla artık eski Türk filmlerinde kaldığını söyledi

Giriş Tarihi: 8.11.2016
Sağlıkta sorunlar filmlerde kaldı
AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri Kasım ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak Türkiye'nin ilk akıllı hastanesi Kepez Devlet Hastanesinde incelemede bulundu. Bilgilendirme toplantısına Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz ile Kepez Sütçüler Devlet Hastanesi Kurucu Başhekimi Uz. Dr. Adil Gökmen de katıldı.

FİLMLERDE KALDI
Hüseyin Samani, Türkiye'de 15 yıl önce en eleştirilen konuların başında sağlık hizmetlerinin geldiğini hatırlattı. Samani, "Sağlık sistemindeki aksaklıklar Türk filmlerine bile konu olurdu. Ancak yurtdışında tedavi edilebilecek hastasını yurtdışına götürmek için para arayan insanların hikayesi, sağlık merkezine ulaşmaya çalışan annenin hikayesi gibi senaryolar olurdu. Artık bunlar filmlerde kaldı. Artık yurtdışından insanlar tedavi olmak için ülkemize geliyorlar. Artık senaryolar değişmeli" şeklinde konuştu.

YATAK SAYISI 5 BİNİ GEÇTİ
Son yıllarda yapılan sağlık yatırımları hakkında bilgi veren Samani, Antalya'da 3 bin 111 olan kamu-özel hastane yatak sayısının, 5 bin 296'ya, yoğun bakım ünitesinin de 45'ten, 802'ye çıktığını söyledi. Samani, Göçerler Mahallesi'ne inşa edilecek olan Şehir Hastanesinin kapasitesini de binden, bin 500'e çıkartmak için çalıştıklarını açıkladı.

18 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
AK Parti İl Başkanı Sümer, 2002'den beri Antalya'da yapılan toplam sağlık yatırımının 18 milyar liraya ulaştığını açıkladı. Sümer, Kepez Devlet Hastanesinin bu yatırım atağının en iyi örneklerinden biri olduğuna dikkat çekti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise hastanenin Kepez'in 20 yıllık rüyası olduğunu hatırlattı. Kepez'de yeni bir vizyon koyduklarını anlatan Tütüncü, hastane yatırımıyla Kepez'in Antalya'nın sağlık merkezi olma vizyonunda önemli bir adım atıldığını ifade etti. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yılmaz da sağlıkta dönüşümün ilk ayağının 2016'da tamamlandığını, ikinci ayağın 2017'de başlayacağını söyledi.

OTEL GİBİ HASTANE
Heyeti hastanede gezdiren Kepez Sütçüler Devlet Hastanesi Kurucu Başhekimi Uz. Dr. Adil Gökmen hastane hakkında bilgi verdi. Toplam 54 bin metrekare kapalı alana sahip 3 ana blok olmak üzere toplam 10 bloktan oluşan Kepez Devlet Hastanesinde 109 çift kişilik, 98 tek kişilik oda ile 72 yoğun bakım yatağı ve 12 ameliyathane yer alıyor. Antalya'nın ilk 'engelli dostu' hastane özelliğine sahip hastanede 8 yürüyen merdiven ve 15 asansör bulunuyor. Antalya'nın ilk onkoloji merkezine de ev sahipliği yapan hastanede ayrıca yanık tedavi merkezi de olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta sorunlar filmlerde kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN