Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolları Büyükşehirden

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Yolları Büyükşehirden

Büyükşehir, Korkuteli’de engelli vatandaşın, Akseki’de de yolu olmadığı için camiye gidemeyen İsmail Dede’nin yardımına koştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yardıma ihtiyacı olan vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyor. Korkuteli'de yaklaşık 10 yıldır yürüme engelli olarak yaşamını sürdürmeye çalışan Zübeyde Kınaoğlu'na Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Mahmut Bilgiç yardım elini uzattı. Bilgiç, Kınaoğlu'nun evine rampa yaptırarak onun 4 duvar arasından kurtulmasını sağladı.

MUTLULUK YAŞADI
Zübeyde Kınaoğlu, "Başta benim sesimi yetkililere ileten gazeteci dostlarıma, daha sonra bana sahip çıkarak yardımcı olmaya çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

CAMİ YOLU AÇILDI
Akseki'nin Taşlıca Mahallesi'nde hem sağlık sorunları hem de yolu olmadığı için 15 yıldır camiye gidemeyen 80 yaşındaki Abdullah Karık'a da yardım eli Büyükşehir Belediyesinden uzandı. Yıllardır ibadetini evinde gerçekleştiren Abdullah Dede'nin talebi üzerine evine yol hizmeti götürdü. En son 15 yıl önce Cuma Namazı'na gidebildiğini söyleyen Abdullah Karık, "Yaşlılık nedeniyle patika yoldan yürüyemiyordum. Araba da gelemiyordu. Büyükşehir Belediyesi, dozerle evime kadar yol açtı. Vasıta ile evimden alınıp, camiye, doktora, pazara gidebilme imkanım doğdu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolları Büyükşehirden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN