Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusların ilgisi bitmiyor

Antalya Rus turist açısında 2013’ün ardından en hareketli Ekim ayını yaşadı. Ekim’de gelen Rus turist sayısı, 2014 ve 2015’in önüne geçti

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Rusların ilgisi bitmiyor
Uçak krizinin çözülmesinin ardından charter uçuşlara yasaklar Eylül ayı başında kalkarken, iki aylık süreçte Antalya'ya gelen Rus turist sayısı 2017 sezonuyla ilgili umutları arttırdı. Eylül-Ekim aylarında Antalya'ya gelen Rus turist sayısı 343 bine ulaştı. Ocak-Ağustos ayları arasında Antalya'ya gelen Rus turist sayısı 100 binde kalmıştı. Gelen Rus turistlerin 50 bini de ilişkilerin yumuşadığı Ağustos ayında gelmişti.

ÜÇÜNCÜ OLDU
Eylül ayının ardından, Ekim ayında da en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Rusya yeniden Almanya'nın ardından ikinciliğe yükseldi. Rusya 8 aylık süreçte 10'uncu sıraya kadar gerilemişti. Eylül ve Ekim ayındaki performans ile Rusya, 444 bin turist sayısına ulaştı ve Almanya ile Ukrayna'nın ardından en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında üçüncülüğe yükseldi. Antalya Rus turist açısında 2013'ün ardından en hareketli Ekim ayını yaşadı. Ekim ayında gelen Rus turist sayısı, 2014'ün de, 2015'in de önüne geçti. Ekim ayında Antalya'ya toplam 183 bin Rus turist geldi. Ekim ayı, 2016'da Rusya pazarında ilk kez artışın yaşandığı ay oldu.

YILBAŞI BEKLENTİSİ ARTI
Yasakların kalkması sonrası tabloda Rusların tercihlerinde de bir değişim yaşandı. Yüksek sezon biterken, Rusların Antalya ilgisi kaybolmadı. Önceki yıllarda Ekim ayı ile birlikte sona eren charter seferleri talebin sürmesi nedeniyle devam etti. Hareketli geçen Ekim ayı, yılbaşıyla ilgili beklentiyi de artırdı.

HEDEF 2015'İ GEÇMEK
Rusya Tur Operatörleri Birliği'nin (ATOR) raporuna göre Rus turistlerin yılbaşı için en fazla rezervasyon yaptığı ülke Türkiye oldu. Yapılan değerlendirmelerde, 2017'de Rus turistlerin Türkiye turlarına taleplerinin 2015 yılını aşması bekleniyor. 2015'te Antalya'ya gelen Rus turist sayısı 2.9 milyona ulaşmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusların ilgisi bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN