Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ata’yı saygıyla andık

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78’inci yılında Antalya, Isparta ve Burdur’da çeşitli etkinliklerle anıldı

Giriş Tarihi: 11.11.2016
Ata’yı saygıyla andık
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78'inci yıldönümünde Antalya, Isparta, Burdur ve ilçeleri ile Fethiye'de çeşitli etkinliklerle anıldı. Antalya'da protokolünün yanı sıra sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nın önünde bir araya geldi. Atatürk'ün aramızdan ayrıldığı saat olan 09.05'te sirenler çaldı, alandakiler 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bazı belediye çalışanları asker selamı verdi.

DENİZDE 10 KASIM ANMASI
Akdeniz Üniversitesi Su Altı Araştırma Uygulama Merkezi Su Altı Topluluğu üyesi bir grup da Konyaaltı Sahili'nde saat 09.05'te 6 metreye 9 metre Türk bayrağı ve 4 metreye 6 metre Atatürk posteri açtı. Isparta'da ise 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen anma töreninde il protokolü Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Törenin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar Tenzile Erdoğan Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen anma programına katıldı. Programda, öğrencilerin Atatürk Oratoryosu sergilendi.

ANITA ÇELENK KOYULDU
Burdur'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda tören yapıldı. Törende, Isparta Valisi Şerif Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından tören sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ata’yı saygıyla andık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN